نشست هم اندیشی فرماندار پارسیان با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد آن شهرستان

نشست هم اندیشی با حضور مهندس اصغر هاشمی،فرماندار پارسیان با نمایندگان سازمان های مردم نهاد و ادارات متولی صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری پارسیان برگزار شد. در ابتدای جلسه   حاجی زاده  ریس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به دبیان عملکرد و وضعیت سمن های مردم نهاد در سطح شهرستان پرداختند سپس نمایندگان سازمان […]

نشست هم اندیشی با حضور مهندس اصغر هاشمی،فرماندار پارسیان با نمایندگان سازمان های مردم نهاد و ادارات متولی صبح امروز در محل سالن جلسات فرمانداری پارسیان برگزار شد.
در ابتدای جلسه   حاجی زاده  ریس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به دبیان عملکرد و وضعیت سمن های مردم نهاد در سطح شهرستان پرداختند سپس نمایندگان سازمان های مردم نهاد هر کدام به شکل مختصر به معرفی سازمان خود پرداخته و از اهم اقدامات انجام گرفته تاکنون گزارشی ارائه نمودند.
مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی سمن ها،پیگیری ثبت آثار تاریخی و گردشگری شهرستان پارسیان(اداره متولی:میراث فرهنگی وگردشگری)،پیگیری وضعیت منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر و طرح های مستقر در ان از جمله پتروشیمی ها (اداره  متولی:محیط زیست)،حفاظت از  درختان کهور و فضای سبز موجود در محدوده فرودگاه سابق با توجه به شروع طرح نهضت مسکن ملی(اداره متولی:منابع طبیعی) بود.
هاشمی در این نشست با اشاره به اینکه سازمانهای مردم نهاد بازوان توانمند دولت هستند تصریح کرد:دخیل کردن مردم در تصمیم گیری ها و اجرای طرح ها و برنامه های توسعه ای در قالب تشکل های مردمی می تواند علاوه بر ایجاد همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولان،بازوی توانمندی نیز برای دولت باشند.
فرماندار پارسیان در مورد فضای سبز و حفظ فضای سبز هم تصریح کرد: قطعا توسعه و توجه به محیط زیست، دو مقوله هم جهت اند.
وی تاکید کرد:فضای مجازی یکی از ابزارهایی است که دشمن برای رسیدن به اهدافش برای آن هزینه کرده است لذا ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه از ضروریات است و سمن ها می توانند با کار در این بخش منشاء خدمات و کارهای بسیار خوبی باشند چرا که جامعه پذیرش کار سمن ها را دارد و درمیان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردارند،آنها برخواسته از دل مردم و بطن جامعه هستند با عشق و علاقه برای رضای خدا فعالیت میکنند.
شایان ذکر است بنا به تاکید هاشمی،فرماندار مقرر گردید جلسات سمن های شهرستان هر دو ماه یکبار جهت پیگیری و گزارش عملکرد برگزار گردد و این نشست ها تداوم داشته باشد