نشست هم اندیشی چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی کانون های فرهنگی هنری مساجد درمیناب

نشست هم اندیشی و هماهنگی چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی کانون های فرهنگی هنری مساجد در میناب به ریاست بهرامی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان میناب، خواجه یی سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان و دستگاههای اجرایی و اصحاب فعال فرهنگ هنر و رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مصطفی کریمی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان در ابتدای جلسه ضمن تشکر و قدردانی از حاضرین با اشاره به ظرفیت کانون‌های مساجد کشور در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه جهاد تبیین گفت: کانون‌های مساجد بهترین ظرفیت در تحقق عرصه جهاد تبیین می باشد.

کریمی تصریح کرد: نگاه ما به سیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد باید نگاه عمیق، راهبردی و کاربردی باشد و هیئت اندیشه ورز در این شهرستان راه اندازی شده است.

کریمی افزود: ما از دستگاههای اجرایی و اصحاب رسانه این انتظار را داریم که این رویداد فرهنگی و هنری که هرساله دراین شهرستان برگزار می شود تمامی ظرفیت های خود به کار گیرند تا خروجی بهتری دراین رویداد هنری داشته باشیم.

درادامه این نشست، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان میناب با اشاره به تلاش دشمن برای مایوس کردن مردم و ایجاد شکاف و فاصله بین ملت و نظام، تاکید کرد: بچه های مسجد با تبیین هنرمندانه دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در برابر دسیسه های دشمن دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه امسال محتوای آثار نمایشی در این جشنواره به گونه ای باشد که رده های سنی مختلف بتوانند از این ظرفیت فوق العاده بهره مند شوند، افزود: آسیب های اجتماعی و راهکار رفع آن و همچنین جهاد تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام باید در اولویت محتوای آثار نمایشی این رخداد قرار گیرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان میناب با اشاره به وجود جو همدلی و همکاری مناسب بین ادارات و نهادهای مختلف این شهرستان، به دبیرخانه برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی استان قول مساعد داد که از همه ظرفیت های ادارات و نهادها برای برگزاری هرچه بهتر این رخداد استفاده شود.

بهرامی گفت: ادارات و نهادهای شهرستان با همه توان در کنار اعضای کانون فرهنگی هنری امیرالمومنین علی(ع) روستای سرباران که مسجد را محور فعالیت خود قرار داده اند، برای برگزاری جشنواره و میزبانی از هنرمندان مسجدی سراسر استان هرمزگان هستند و مجموعه دبیرخانه جشنواره حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است که با ایجاد روحیه ناامیدی در جامعه، بین نظام جمهوری اسلامی و مردم فاصله و شکاف ایجاد کند، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با بیان دستاوردهای انقلاب و نظام در قالب های جذاب هنری، نقشه ها و دسیسه های شوم دشمن را نقش برآب کنند.

گفتنی است؛ چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی کانون های فرهنگی هنری مساجد روستایی استان هرمزگان دهه سوم اسفند ماه سال جاری به میزبانی کانون فرهنگی هنری امیرالمومنین علی(ع) روستای سرباران بخش تیاب شهرستان میناب برگزار می شود.