نگاه نکنید !! ، ببینید

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون وبه قلم بابک پارسا ،  سالها پیش زمانی که استاد مهدی فخیمزاده کارگردان و بازیگر نام آشنای سینما و تلوزیون ایران ، استاد کارگردانی بنده بود ، از تمامی درسهایی که از ایشان یاد گرفتم  یک جمله همیشه همیشه آویزه گوشم مانده است ، و آن این جمله بود : […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون وبه قلم بابک پارسا ، 

سالها پیش زمانی که استاد مهدی فخیمزاده کارگردان و بازیگر نام آشنای سینما و تلوزیون ایران ، استاد کارگردانی بنده بود ، از تمامی درسهایی که از ایشان یاد گرفتم  یک جمله همیشه همیشه آویزه گوشم مانده است ، و آن این جمله بود : دیدن و نگاه کردن با هم فرق دارد !! آقای فخیمزاده گفت زمانی که به یک سوژه نگاه میکنیم ، آن سوژه در ذهن ما حک نمیشود و خیلی سریع پاک می شود ، اما زمانی  همان سوژه را می بینیم آن سوژه در ذهنمان حک میشو و همیشه در ذهن ما فعال است . این حال کنونی نمایندگان و مدیران ارشد ما در استان هرمزگان است که متاسفانه آقایان اکثرا” فقط نگاه می کنند و نمیبینند !! .

 

ماه هاست که استان هرمزگان از داشتن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی محروم است و بعد از رفتن دکتر درویش نژاد هیچ کس بعنوان مدیرکل ارشاد معرفی نشده است و این یک ضعف بزرگ است ، درست است که آقای بندرعباسی بعنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد در حال خدمت است اما چرا حکمی برای ایشان زده نمیشود !! البته موضوع گزارش بنده ایشان نیست . نمایندگان محترم استان در مجلس و همچنین مدیران ارشد دولتی چرا در همین اداره کل ارشاد اشخاص لایق را نمیبینند ؟! قصدم جانبداری از شخص یا اشخاص خاصی نیست ولی بطور مثال عنوان می کنم ؛ خوشبختانه در همین اداره کل جوانان بومی فعال و با استعدادی را داریم که واقعآ لایق نشستن بر کرسی مدیرکلی اداره فرهنگ و ارشاد هستند که متاسفانه آقایان آنها را نمیبینند و فقط نگاه میکنند ، افرادی همچون ؛ مهران دمادم و امیر غنی زاده و چند نفر دیگر که الحق والنصاف لیاقت مدیرکلی این اداره کل را دارند ، جوانانی فعال با تحصیلات و دلسوز که در این زمان که میتوان با حمایت همچین نیروهای بومی فوق العاده ای که وجود دارند این حوزه را بهبود بخشید ، آقایان چشمشان رابسته اند .

 

آقایان نمایندگان مجلس و استانداری مگر این جوانان بومی چه چیز از مدیران دیگر کمتر دارند که به آنها مجال خدمت داده نمیشود ؟ سبقه فرهنگی ، هنری و اداری اقایان دمادم و غنیزاده بصورت شفاف مشخص است ، چرا در استانهای دیگر به دنبال مدیرکل می گردید ؟ چرا با جانبداری از این جوانان متعهد و کاربلد به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان جان تازه نمیبخشید ؟ مگر مرغ همسایه غاز است !؟ جوانان هرمزگانی مدتهاست که ثابت کرده اند در پستهای مدیریتی ، چه در داخل استان و چه در خارج از استان موفق بوده اند ، چرا در بوشهر ، کرمان و سیستان دنبال مدیرکل هستید ؟ آقایان از شما درخواست میشود لااقل در انتخاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با یک اتحاد و همبستگی مثال زدنی ، یکی از جوانان بومی همین استان را بر کرسی مدیرکلی انتخاب کرده و به وزیر ارشاد پیشنهاد کنید ، بخدا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان ، یکی از مهمترین و تاثیر گزارترین ادارات بحساب می آید  ، چراکه ارتباط مستقیم با رسانه ها ، فرهنگ و سبقه مردم یک استان ربط دارد .

 

لطفا” ببینید و نگاه نکنید ، ظرفیتهای جوانان بومی راببنید ، مشکلات بوجود آمده از نبود مدیرکل ارشاد را ببینید ، فرهنگ غنی هرمزگان را ببینید ، خوشبختانه در خیلی از زمینه ها جوانان تحصیلکرده ، دلسوز و کاربلد در استان هرمزگان منتظر خودنمایی و خدمت هستند که نشان دهند که هرمزگانی می تواند ، پس با یک جمع بندی و اتفاق نظر و پیشنهاد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این پیشنهاد را ارائه کنید . البته سابق بر این گزینه های دیگری نیز از مدیران موفق بومی نیز مطرح شده بود مانند : آقای مهدی جواجه ای و آقای پیشدار که آنها نیز علی الرقم سبقه فرهنگی بالا و رزومه عالیشان مورد قبول واقع نشدند .

 

{{ بابک پارسا}}