هادی ابراهیمی ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: فزایش ۷ برابری اعتبار مشاغل خانگی در هرمزگان

افزایش ۷ برابری اعتبار مشاغل خانگی در هرمزگان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از افزایش بیش از ۷ برابری اعتبار برای اجرای طرح های مشاغل خانگی در استان هرمزگان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هادی ابراهیمی […]

افزایش ۷ برابری اعتبار مشاغل خانگی در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از افزایش بیش از ۷ برابری اعتبار برای اجرای طرح های مشاغل خانگی در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هادی ابراهیمی اظهارداشت: یکی از زمینه هایی که می توان در آن به توفیقات در عرصه اشتغالزایی رسید فعال کردن ظرفیت مشاغل خانگی در استان هرمزگان است.

 

وی افزود: استان هرمزگان با توجه به غنایی که از جهت صنایع دستی و اشتغال های خرد خانگی برخوردار بود لازم بود در این حوزه ورود بیشتری صورت گیرد که خوشبختانه این امر محقق شده است و در کنار طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که در استان هرمزگان هم در حال اجرا است اعتبار در نظرگرفته شده برای حمایت از این نوع مشاغل نیز با رشد چشمگیری روبرو بوده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: کل اعتبار مشاغل خانگی در سال ۹۹ بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بود اما این اعتبار در سال ۱۴۰۰ با افزایش بیش از ۷ درصد به ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است که این امر موجب در برگیرندگی متقاضیان بیشتری برای راه اندازی مشاغل خانگی خواهد شد.

 

ابراهیمی تصریح کرد: این اعتبار در قالب تسهیلات قرض الحسنه منطبق بر ظرفیت ها و اولویت های منطقه  و مورد تائید دستگاه های اجرایی و متقاضیان آماده ورود به بازار کار اعطا می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در قالب حمایت از راه اندازی و توسعه مشاغل خانگی ۲ نوع تسهیلات به متقاضیان اعطا می شود که نوع اول به افراد مستقل و کسانی که به تنهایی می خواهند کسب و کار خانگی راه بیاندازند تا سقف ۵۰ میلیون تومان است و نوع تسهیلات دوم برای پیشران ها و پشتیبان ها است که به ازای هر نفری که سر کار ببرند ۵۰ میلیون تومان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: بنابر ابلاغ وزارتخانه ۱۸۴ میلیاردریال از این تسهیلات سهم بانک توسعه تعاون و ۱۸۴ میلیاردریال سهم بانک رفاه کارگران برای پرداخت تسهیلات به متاقضیان راه اندازی مشاغل خانگی است.

 

 

مهسا پارسا ////