د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

هرمزگان، رتبه دوم کشور در ابلاغ الکترونیک قضایی / ۹۱ درصد از ابلاغات قضایی هرمزگان الکترونیکی است

1 دقیقه خوانده شده

رئیس اداره نرم افزار مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه خبر داد:

هرمزگان، رتبه دوم کشور در ابلاغ الکترونیک قضایی / ۹۱ درصد از ابلاغات قضایی هرمزگان الکترونیکی است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رئیس اداره نرم افزار مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اعلام اینکه ۹۱ درصد از ابلاغات قضایی هرمزگان در سه ماه خرداد ، تیر و مرداد ۱۳۹۸ به صورت الکترونیک صورت می گیرد از کسب رتبه دوم این استان در شاخص ابلاغات الکترونیک قضایی خبر داد .

محمدعلی معظمی رئیس اداره نرم افزار مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اظهار داشت: دادگستری کل استان هرمزگان با توسعه زیرساخت ها ، تجهیز محاکم و مجتمع های قضایی به سخت افزار و نرم افزار مناسب و همچنین راه اندازی ۲۲ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در اقصی نقاط استان ؛ گام های مؤثری در جهت کاهش اطاله دادرسی ، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، جلوگیری از اتلاف وقت مراجعان ، صرفه جویی در هزینه ها و جلب رضایتمندی مردم برداشته است.

وی اظهار داشت : در بازه زمانی یک ماهه، تعداد ۸۶ هزار و ۷۴۳ ابلاغیه قضایی در استان هرمزگان صادر شده که از این تعداد؛ ۷۸ هزار و ۹۷۲ ابلاغیه به صورت الکترونیکی بوده است.

رئیس اداره نرم افزار مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اعلام اینکه ۹۱ درصد از ابلاغات قضایی استان هرمزگان به صورت الکترونیک صورت می گیرد از کسب رتبه دوم این استان در شاخص ابلاغات الکترونیک قضایی در سراسر کشور خبر داد .

معظمی تأکید کرد: صدور بیش از ۹۱ درصد ابلاغات قضایی در استان هرمزگان به صورت الکترونیک ، اقدامی شایسته و درخور تقدیر است.

وی در ادامه افزود : با بررسی اقدامات ، آمار و برنامه های ارائه شده ،به نظر می رسد دادگستری کل استان هرمزگان مصمم است با اتخاذ تمهیدات لازم ضمن حذف بروکراسی‌های دستی و حرکت در جهت الکترونیکی شدن تمام مکاتبات و ابلاغات در محاکم قضایی ؛ طی برنامه ای زمانبندی شده ۱۰۰ درصد از ابلاغات قضایی خود را به صورت الکترونیک ارسال نماید.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *