هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی صادر شد 

هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی صادر شد مهرداد حسن زاده با اشاره به صدور هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی در استان هرمزگان اظهارکرد: از ظهر چهارشنبه ۱۳ تیرماه لغایت ظهر جمعه ۱۵ تیرماه، با تشدید سرعت باد شمال غربی در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، دریا در این نواحی مواج خواهد شد.   وی […]

هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی صادر شد

مهرداد حسن زاده با اشاره به صدور هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی در استان هرمزگان اظهارکرد: از ظهر چهارشنبه ۱۳ تیرماه لغایت ظهر جمعه ۱۵ تیرماه، با تشدید سرعت باد شمال غربی در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، دریا در این نواحی مواج خواهد شد.

 

وی افزود: در روزهای چهارشنبه تا جمعه سرعت باد در خلیج‌فارس به ۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و شاهد افزایش طول موج تا ۱۸۰ سانتی متر خواهیم بود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، عنوان کرد: توصیه می‌شود تمهیدات لازم در جزایر خلیج فارس به ویژه جزایر کیش، لاوان، تنب بزرگ و کوچک و سیری و ابوموسی جهت تردد ایمن شناورهای سبک و صیادی و مسافربری اندیشیده شود.

 

وی خاطرنشان‌کرد: توصیه اکید ما اجتناب از تردد شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی دریایی است و صیادان نیز ضرورت دارد تمهیداتی جهت جلوگیری از آسیب تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی بیاندیشند.