هفدهمین یادواره شهیده «فاطمه نیک» در جزیره هرمز برگزار می شود

فرزند شهیده فاطمه نیک گفت: به مناسبت سالروز شهادت شهیده «فاطمه نیک» هفدهمین یادواره این شهیده در جزیره هرمز برگزار می شود. به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از هُرمیزان ، محمود گلزاری در این خصوص بیان داشت: به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشییع پیکر ام الشهدای جزیره هرمز هفدهمین یادواره این شهیده […]

فرزند شهیده فاطمه نیک گفت: به مناسبت سالروز شهادت شهیده «فاطمه نیک» هفدهمین یادواره این شهیده در جزیره هرمز برگزار می شود.

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از هُرمیزان ، محمود گلزاری در این خصوص بیان داشت: به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشییع پیکر ام الشهدای جزیره هرمز هفدهمین یادواره این شهیده با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شاهد ایثارگران، جانبازان و جانباز ۷۵ درصد حاج سلیمان مدنی خواهرزاده این شهیده و مسئولان محلی و مردم جزیره هرمز با سخنرانی حجت الاسلام مهدی طائب رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار در مسجد جامع هرمز برگزار می شود.

گلزاری عنوان کرد: شهیده فاطمه نیک، شهید حادثه خونین مکه بود که به نیابت از مردم جزیره هرمز و استان هرمزگان برائت از مشرکان را ماندگار کرد و به جهان اسلام تاکید کرد فریاد برائت هرگز نباید خاموش شود.

فرزند شهیده فاطمه نیک اظهارداشت: معرفی شخصیتی همانند شهیده فاطمه نیک به نسل حاضر و آینده کشور که ۹ تن از اعضای خانواده اش نیز طی دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند یک وظیفه ملی و اسلامی است.

وی گفت: جمعه خونین مکه و فریاد برائت از مشرکان شهدای آن روز، اینک به ثمر نشسته و مسلمانان جهان اکنون عملا در کشورهای خود از مشرکان اعلام برائت می جویند و خیزش های مردمی نیز نتیجه فریادهای برائت جویانه این روز است که هیچگاه خاموش نشده است.

گلزاری بیان داشت: «فاطمه نیک» یکی از شیر زنان جزیره هرمز در جنوب ایران، شخصیتی است که هشت شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد و برای چنین شخصیتی بازماندن از کاروان شهدا سخت بود و براستی فاطمه، فاطمه بود و جا داشت در سرزمینی به شهادت برسد که در گذشته های دور اجداد آل سعود نیز فاطمه (س) را به شهادت رسانده بودند.

وی عنوان کرد: فاطمه نیک از فعالان راهپیمایی قبل از انقلاب بود و پس از پیروزی انقلاب نیز در پشت جبهه نیز به یاری رسانی به رزمندگان می پرداخت.

این فرزند شهیده نیک اظهار داشت: فاطمه نیک به هنگامی که همراه همسر، همسر برادر شهیدش، خواهر و خواهرزاده جانبازش در کاروان خانواده شهدا به زیارت خانه خدا رفته بود، به آرزویی که بارها بر زبان آورده بود رسید و در جوار خانه خدا به عزیزانش پیوست.

علی، محمد و غلام گلزاری بعنوان سه فرزند این شهیده بزرگ و برادرش موسی درویشی به همراه دو برادر زاده اش عبدالحسین و حر درویشی، خواهرزاده اش محمد شفیع  مدنی و همچنین حاج سلیمان مدنی جانباز۷۵ درصد یکی دیگر از خواهر زاده هایش و دامادش عبدالعلی دریانورد همگی در راه دفاع از اسلام به درجه رفیع شهادت نایل آمدند و این شهیده درمقابل این مصیبت بزرگ با قامتی استوار ایستاد و خم به ابرو نیاورد