وداع اینتر، آژاکس و زنیت از لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: در ادامه شب نخست از هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال اینتر در خانه حذف شد، بوروسیا دورتموند و چلسی صعود کردند، آژاکس شگفتی‌ساز از جام بیرون رفت و زنیت با گل به خودی بازیکن ایرانی‌اش از صعود بازماند. در […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: در ادامه شب نخست از هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال اینتر در خانه حذف شد، بوروسیا دورتموند و چلسی صعود کردند، آژاکس شگفتی‌ساز از جام بیرون رفت و زنیت با گل به خودی بازیکن ایرانی‌اش از صعود بازماند.

در گروه ششم، اینتر با شکست ۲ بر یک خانگی مقابل بارسلونا از جام بیرون رفت و به لیگ اروپا رسید. ابتدا پرس در دقیقه ۲۳ بارسلونا را پیش انداخت و لوکاکو در دقیقه ۴۳ گل تساوی میزبان را به ثمر رساند. در نهایت آنسو فاتی با گلزنی در دقیقه ۸۷ برتری بارسا را رقم زد.

در همین گروه، بوروسیا دورتموند با برتری خانگی ۲ بر یک مقابل اسلاویا پراگ جشن صعود گرفت. برای دورتموند، سانچو در دقیقه ۱۰ و برانت در دقیقه ۶۱ و برای اسلاویا، سوچک در دقیقه ۴۳ گلزنی کردند. ضمن اینکه وایگل از دورتموند در دقیقه ۷۷ از زمین اخراج شد.

در این گروه، بارسلونا ۱۴ امتیازی و دورتموند ۱۰ امتیازی اول و دوم شدند و صعود کردند. اینتر هفت امتیازی هم به لیگ اروپا رسید.

براساس این گزارش، در گروه هفتم، بنفیکا در خانه خود ۳ بر صفر زنیت را برد و باعث حذف تیم روسی شد. پس از اینکه کروی در دقیقه ۴۷ و پیتزی در دقیقه ۵۸ (از روی نقطه پنالتی) برای بنفیکا گل زدند، سردار آزمون، بازیکن ایرانی زنیت در دقیقه ۷۹ به اشتباه دروازه تیم خود را باز کرد و برتری ۳ بر صفر بنفیکا رقم خورد. ضمن اینکه سانتوس از زنیت در دقیقه ۵۶ از زمین اخراج شد.

در دیگر بازی این گروه، لیون در خانه‌اش مقابل لایپزیگ به تساوی ۲ – ۲ رسید و به این ترتیب صعود کرد. در گروه هفتم، پس از لایپزیگ ۱۱ امتیازی، لیون هشت امتیازی به‌عنوان تیم دوم به دور بعدی راه یافت و بنفیکای هفت امتیازی به لیگ اروپا رفت.

سه‌شنبه شب همچنین در گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا، والنسیا با گل رودریگو در دقیقه ۲۴، یک بر صفر در خانه آژاکس به برتری رسید و ضمن حذف حریف به دور بعد رسید. پائولیستا از والنسیا در دقیقه ۴+۹۰ این بازی از زمین اخراج شد.

در دیگر بازی این گروه، چلسی در خانه ۲ بر یک لیل را برد و جشن صعود گرفت. در این بازی آبراهام در دقیقه ۱۹ و آسپلیکوئتا در دقیقه ۳۵ برای چلسی و رمی در دقیقه ۷۸ برای لیل گل زدند.

در جدول گروه هشتم، والنسیا و چلسی با ۱۱ امتیاز به ترتیب به‌عنوان تیم‌های اول و دوم صعود کردند و آژاکس، شگفتی‌ساز فصل قبل با ۱۰ امتیاز در رده سوم قرار گرفت و به لیگ اروپا رسید.

“بابک پارسا”