پایان تلخ والیبال ایران با شکست مقابل لهستان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۹ در حالی از ساعت ۷ صبح امروز به مصاف لهستان رفت که با توجه به سابقه رویارویی و حساسیت‌هایی که دو تیم نسبت به یکدیگر داشتند، می‌توان آن را یک بازی […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۹ در حالی از ساعت ۷ صبح امروز به مصاف لهستان رفت که با توجه به سابقه رویارویی و حساسیت‌هایی که دو تیم نسبت به یکدیگر داشتند، می‌توان آن را یک بازی خارج از جدول نامید. تیم ملی ایران در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد تا بدین ترتیب جام جهانی را با شکست به پایان برساند.

دو تیم سابقه درگیری لفظی و فیزیکی با یکدیگر را داشتند و توهین‌ها و الفاظ رکیکی که «میهاو کوبیاک» کاپیتان تیم ملی لهستان در مورد مردم ایران به کار برده بود نیز حساسیت این بازی را بیشتر کرد. او حتی در چارچوب مسابقات باشگاهی در فینال قهرمانی باشگاه‌های آسیا با پوریا فیاضی درگیر شده بود و بعدها گفته بود که ملتی به نام ایران را اصلاً نمی‌شناسد!

تیم ایران در بازی آخر خود در جام جهانی باز هم با ترکیبی جدید شامل جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، علی شفیعی، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان آمد. تیم لهستان با توجه به پیروزی آمریکا مقابل مصر (نخستین بازی امروز) برای تثبیت عنوان نایب قهرمانی خود، نیاز به پیروزی ۳ امتیازی مقابل ایران داشت.

لهستان بازی را با اسپک‌های خوب خود شروع کرد ولی با دفاع روی تور بازیکنان ایران مواجه شد. این تیم، ست نخست را بدون اشتباه و با تکیه بر حملات ویلفردو لئون و کوبیاک پیش برد و در نهایت ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

ایران تا پایان ست اول، ۱۴ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌ سرویس و صفر امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل لهستان نیز ۱۷ امتیاز از اسپک، ۲ امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌ سرویس و ۵ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. تا پایان این ست،‌ پوریا یلی ۶ و امیرحسین اسفندیار ۵ امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست دوم نیز با برتری مدافع عنوان قهرمانی جهان و کسب ۶ امتیاز توسط تیم این آغاز شد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ایران از نخستین وقت استراحت فنی خود در همان ابتدای ست استفاده کرد. کسب امتیازات متوالی توسط بازیکنان ایران در ادامه بازی و ثبت امتیاز ۱۰ بر ۹ برای ایران، سرمربی بلژیکی لهستان را مجبور کرد که تقاضای وقت استراحت کند. اشتباهات بازیکنان ایران در ادامه ست دوم بیشتر شد و این در حالی بود که لهستانی‌ها خیلی حساب شده و با حداقل اشتباه ممکن بازی می کردند. حریف اروپایی در ست دوم هم ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

تیم ملی والیبال ایران تا پایان ست دوم، ۲۸ امتیاز از اسپک، ۳ امتیاز از دفاع روی تور، ۲ پوئن‌‌ سرویس و ۳ امتیاز از اشتباهات حریف و لهستان ۳۲ امتیاز از اسپک، ۴ امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌ سرویس و ۱۳ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

لهستان در حالی در ست سوم به امتیاز ۱۶ رسید که ایران تنها ۸ امتیاز کسب کرده بود. توپگیری، دفاع روی تور و بازی کم اشتباه، یک پیروزی آسان را برای لهستان مقابل ایران رقم زد و عنوان نایب قهرمانی این تیم را نیز در جام جهانی ۲۰۱۹ تضمین کرد. تیم لهستان در ست سوم نیز ۲۵ بر ۱۶ برنده شد. عملکرد ایران در بازی آخر موید این نکته بود که از نظر فنی و انگیزشی با سطح اول والیبال جهان، فاصله دارد.

“بابک پارسا”