پررنگ کردن نقش انجمن ها در حل بحران دریاچه ارومیه

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: انجمن های تخصصی توان بالایی در حل مسایل دارند از این رو درصدد هستیم تا از این ظرفیت برای حل بحران دریاچه ارومیه استفاده کنیم. به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از گروه علمی ایرنا، مسعود تجریشی امروز چهارشنبه در نشست بررسی […]

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: انجمن های تخصصی توان بالایی در حل مسایل دارند از این رو درصدد هستیم تا از این ظرفیت برای حل بحران دریاچه ارومیه استفاده کنیم.

به گزارش  پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از گروه علمی ایرنا، مسعود تجریشی امروز چهارشنبه در نشست بررسی اثرات جاده میانگذر شهید کلانتری بر خشکی دریاچه ارومیه افزود: هدف ستاد احیا، این است که بتواند با اجرای اقدامات مصوب، الگویی در کشور ایجاد کند که با در نظر گرفتن شرایط قابل تعمیم به سایر نقاط باشد.
وی اظهار داشت: به عنوان مثال اکنون دانشگاه شیراز با توجه به این مدل در حال احیای دریاچه بختگان است و یا دانشگاه اهواز برای مقابله با گرد و خاک استفاده می کند.
تجریشی ادامه داد: بر این اساس تصمیم گرفتیم از ظرفیت انجمن های تخصصی استفاده کنیم؛ انجمن ها می توانند جایگاه خوبی داشته باشند زیرا دست این مجموعه در بخش های مختلف در قالب تحقیق و گزارش باز است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همچنین تلاش کردیم کارها دانشگاه محور پیش رود تا دانشگاه ها و همچنین انجمن ها وارد فضایی حرفه ای شوند.
وی افزود: بر این اساس بررسی تاثیر میانگذر بر دریاچه ارومیه به انجمن هیدرولیک ایران سپرده شد و اولین تجربه ما است؛ انتظار داریم به عنوان یک مدل بدون هیچ محدودیتی پیش رود.
تجریشی تاکید کرد: به یک مجموعه خردمند با کمک دستگاه های اجرایی عضو انجمن ها از جمله انجمن هیدرولیک نیاز داریم تا به جمع بندی علمی برسیم.
وی تاکید کرد: باید آن چیزی که از این مجموعه ها و نشست ها بیرون می آید بسیار اثرگذار باشد و بتواند مشکل میانگذر را حل کند یا حداقل شرایط را بهبود ببخشد.