پهلودهی کشتی پهن‌پیکر حامل ۶۶ هزارتن روغن در بندر شهید رجایی/ تخلیه ۷۹۶ هزار تن کالای اساسی از ابتدای سال جاری تاکنون

“حسین عباس‌نژاد” با اشاره به پهلودهی کشتی پهن‌پیکر حامل ۶۶ هزارتنی روغن خوراکی در بندر شهید رجایی افزود: از این میزان تا کنون ۲۱ هزار تن از محموله این کشتی تخلیه شده و ۴۵ هزار تن دیگر درحال انتقال به مخازن است . وی با بیان اینکه تخلیه روغن‌های این کشتی تا ۲ هفته آینده […]

“حسین عباس‌نژاد” با اشاره به پهلودهی کشتی پهن‌پیکر حامل ۶۶ هزارتنی روغن خوراکی در بندر شهید رجایی افزود: از این میزان تا کنون ۲۱ هزار تن از محموله این کشتی تخلیه شده و ۴۵ هزار تن دیگر درحال انتقال به مخازن است .

وی با بیان اینکه تخلیه روغن‌های این کشتی تا ۲ هفته آینده به اتمام می‌رسد، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون این دومین فروند کشتی حامل روغن  است که در بندر شهید رجایی پهلو دهی می شود .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به وجود سه پایانه نگه‌داری روغن نباتی در بندر شهید رجایی، مجموع ظرفیت این پایانه‌ها را ۲۵۸ هزار تن و تعداد مخازن نگهداری روغن نباتی در این بندر را ۹۴ مخزن اعلام کرد.

عباس‌نژاد در بخش دیگری به تخلیه و بارگیری بیش از ۳۹ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر هرمزگان اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۴ میلیون تن کالای غیرنفتی با ۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بنادر استان جابه‌جا شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، تخلیه و بارگیری بیش از ۱۵ میلیون تن کالای نفتی و بیش از ۸۶۰هزار TEU کالای کانتینری را بخش دیگری از عملکرد بنادر هرمزگان از ابتدای سال جاری تا کنون اعلام کرد.

به گفته وی؛ در این مدت بیش از ۷۹۶ هزار تن کالای اساسی شامل ذرت، شکر، گندم  کود شیمیایی وروغن در بندر شهید رجایی تخلیه شده است.