پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی در بندر جاسک برای نخستین بار در سال جاری / راه اندازی خط تجاری به آفریقای جنوبی

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی برای اولین بار در بندر جاسک خبر داد و گفت: با پهلوگیری این شناور خط تجاری این بندر به کشورهای افریقای جنوبی آغاز شده است. “حمیدرضا محمدحسینی تختی” افزود: برای نخستین بار در سال جاری یک موتور لنج ۱۵۰۰ تنی […]

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از پهلوگیری موتور لنج ۱۵۰۰ تنی برای اولین بار در بندر جاسک خبر داد و گفت: با پهلوگیری این شناور خط تجاری این بندر به کشورهای افریقای جنوبی آغاز شده است.

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” افزود: برای نخستین بار در سال جاری یک موتور لنج ۱۵۰۰ تنی مجهز به جرثقیل در بندر جاسک برای بارگیری کود شیمایی با تناژ ۱۵۰۰ تن در این بندر پهلو گرفته است.

وی ادامه داد: این محموله پس از بارگیری  و تکمیل ظرفیت تناژ شناور به مقصد کشورهای آفریقای جنوبی رهسپار خواهد شد.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان؛ با شروع فعالیت خط تجاری بندر جاسک به کشور آفریقای جنوبی برای صادرات کالا، ظرفیت منحصر به فرد برای این بندر مهم بنا نهاده شده که نوید‌بخش افزایش اقتصاد دریامحور در سواحل مکران خواهد بود.

محمدحسینی تختی اضافه کرد: با توجه به موقعیت بندر جاسک از نظر موقعیت مکانی و نیز دارا بودن تجهیزات راهبردی، این بندر را به نقطه عطفی در راستای ارتقا روابط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا تبدیل کرده است.

گفتنی است؛ بندر جاسک در شرق استان هرمزگان با آبخور ۶ متر و پذیرش انواع شناورها در امر صادرات و واردات انواع کالا فعالیت ویژه‌ای دارد.