چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی زمین پاک

دوم اردیبهشت ماه (روز جهانی زمین پاک) حاوی پیام مهمی برای شهروندان است که سلامتی جسم و روح آن ها درگرو داشتن یک محیط سالم است و حفظ و نگهداری محیط زیست به عنوان هدیه بزرگ خداوندی یک وظیفه است.

استاندار هرمزگان  با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی زمین پاک راتبریک گفت 

متن پیام استاندار هرمزگان  به شرح زیر است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

دوم اردیبهشت ماه (روز جهانی زمین پاک) حاوی پیام مهمی برای شهروندان است که سلامتی جسم و روح آن ها درگرو داشتن یک محیط سالم است و حفظ و نگهداری محیط زیست به عنوان هدیه بزرگ خداوندی یک وظیفه است.

امروزه با عنایت به صنعتی شدن جوامع و روند رو به تزاید شهرنشینی و پیامدهای ناشی از آن،‌ توجه به ” توسعه پایدار ” و در رأس آن پرداختن به مباحث ” زیست محیطی ” از جمله اموری است که می بایست در برنامه ریزی ها مورد عنایت قرار گیرد.

با این حال، ناآگاهی و غفلت بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی شده و عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی و جسارت، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رهاکردن مواد و اجسام زائد و زباله‌های تولیدی، محیط زیست خود را آلوده می‌کنند.

لذا می طلبد  تا با ایجاد و توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگ سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن، حس مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان در قبال طبیعت و محیط زیست را برانگیخته و با عزم عمومی در تعهدات خود در برابر زمین تجدید نظر کنیم.

دولت تدبیر و امید عزم راسخ و جدی برای مطلوب نگه داشتن محیطی که هموطنان در آن زندگی می کنند داشته و همواره به آن به عنوان ” هدف مطلوب” نگریسته است، البته وظیفه تمامی شهروندان هم می باشد تا در پاک نگه داشتن و حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از هر گونه لطمه و آسیبی به آن از هیچ اقدامی فروگذاری ننمایند.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی زمین پاک وصیانت از شعار امسال این روز جهانی ( احیای زمین ، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار )وگرامیداشت یادوخاطره شهدای محیط زیست استان  ، مراتب سپاس خود را از مسئولان و متولیان امر و مردم فهیم استان هرمزگان  در صیانت از محیط زیست دیارمان  ابراز می دارم .

 

فریدون همتی

استاندار  هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *