پیام تبریک شیخ عبدالسلام ملازاده به مناسبت روز پزشک

شیخ عبدالسلام ملازاده همزمان با یکم شهریور ماه و به مناسبت روز گرامی داشت حکیم ابو علی سینا و مقام پزشک، پیام تبریکی را صادر کرد.   متن این پیام به شرح ذیل است: هوالشافی نامگذاری یکم شهریور ماه سالروز ولادت طبیب و فیلسوف نامدار ایران، شیخ الرئیس ابوعلی سینا بعنوان روز پزشک فرصت مغتنمی […]

شیخ عبدالسلام ملازاده همزمان با یکم شهریور ماه و به مناسبت روز گرامی داشت حکیم ابو علی سینا و مقام پزشک، پیام تبریکی را صادر کرد.

 

متن این پیام به شرح ذیل است:

هوالشافی

نامگذاری یکم شهریور ماه سالروز ولادت طبیب و فیلسوف نامدار ایران، شیخ الرئیس ابوعلی سینا بعنوان روز پزشک فرصت مغتنمی است برای پاسداشت پزشکان این مرزوبوم که دم مسیحایی خود را ملازم بیماران و درمندان ساخته‌اند و با در آمیختن تخصص و دانش علمی خود و عواطف انسانی، “مددکاری پزشکی” را برای تسکین آلام روح و جسم بیماران حیات بخشید‌‌‌ه‌اند.

 

امسال هم مانند سال گذشته این مناسبت رنگ و بوی دیگری دارد. در شرایط اپیدمی بیماری کرونا از همان روزهای ابتدایی شیوع بیماری در کشورمان شاهد حضور پر رنگ و فداکارانه پزشکان عزیز در کنار تمامی مدافعان سلامت بوده‌ایم که با تلاش صادقانه و مخلصانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس به کمک بیماران شتافتند و همانند هشت سال دفاع مقدس از جان مایه گذاشته و با خدمت و ایثار بار دیگر در صحنه تاریخ این سرزمین درخشیدند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کادر درمانی کشور و عرض تبریک روز پزشک و خدا قوت به جامعه پزشکی و یادآوری این مهم که با رعایت پروتکل‏‌ها و دستورالعمل‌‏های بهداشتی قدردان تلاش و زحمات این عزیزان باشیم، از تلاش‏های بی‌وقفه و شبانه روزی پزشکان، مراقبین و کادر درمانی در سراسر کشور بویژه پزشکان و کادر درمان شهرستان قشم، قدردانی می‏‌نمایم.

به امید روزی که در سایه الطاف الهی با گذار موفق از بحران ناشی از شیوع کرونا شاهد تحقق، رشد و بالندگی شاخص‏‌های نظام سلامت کشور اسلامی‏مان باشیم.

 

عبدالسلام ملازاده