پیام تبریک مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس به مناسبت روز هوای پاک

شعار امسال هوای پاک (هوای پاک ، تعهد مسئولان ، مشارکت مردم ) هوای پاک را نمی‌توان با پول خرید، اما می‌توان با درایت، علم و برنامه‌ریزی ساخت؛ آن‌ هم ساختنی که تمام ساکنان کره‌ی زمین در ایجاد آن نقش دارند. باید پذیرفت که زندگی سالم در گرو رفتار منطقی ما با قوانین طبیعت است […]

شعار امسال هوای پاک (هوای پاک ، تعهد مسئولان ، مشارکت مردم )
هوای پاک را نمی‌توان با پول خرید، اما می‌توان با درایت، علم و برنامه‌ریزی ساخت؛ آن‌ هم ساختنی که تمام ساکنان کره‌ی زمین در ایجاد آن نقش دارند. باید پذیرفت که زندگی سالم در گرو رفتار منطقی ما با قوانین طبیعت است و چنان‌چه در کنار توسعه‌ی اقتصادی و صنعتی مسائل زیست محیطی هم مد نظر قرار گیرد، می‌توان به توسعه‌ی پایدار امید داشت.
پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و عمده‌ترین تامین‌کننده‌ی سبد سوخت کشور در سالیان اخیر یکی از دلایل اصلی کاهش آلایندگی‌ کلان‌شهرها بوده است. تولید روزانه ۴۵ میلیون لیتر بنزین پاک با استاندارد فراتر از یورو ۵، جلوگیری از ورود گوگرد به خط فلر و اتمسفر، اندازه گیری هوای خروجی دودکش‌ها به صورت مستمر توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست و احداث ایستگاه سنجش هوای محیطی در پالایشگاه تنها گوشه‌ای از اقدامات در راستای حفاظت از هوا است.
بی‌شک نسل های آینده رفتار ما را در مواجهه با طبیعت به قضاوت خواهند نشست و بر ما واجب است که در حفظ مواهب طبیعی که به عنوان امانت از سوی پروردگار توانا به ودیعت گذاشته شده، کوشا باشیم. اینجانب نیز به سهم خود ضمن گرامیداشت ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک، از تمامی افراد و سازمان‌های دخیل در حفاظت از محیط زیست که موجب سالم ماندن هوا و داشتن هوای پاک می‌شوند، دعوت می‌کنم که در این راه از تمام توان خود استفاده کنند و امیدوارم هر روز شاهد تعمیق بیشتر فرهنگ زیست محیطی در جامعه باشیم.

و من الله التوفیق

محمدعلی دادور
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس