پیام تبریک مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزدار ی هرمزگان به مناسبت روز هوای پاک

شعار امسال هوای پاک (هوای پاک ، تعهد مسئولان ، مشارکت مردم ) پیام تبریک مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزدار ی هرمزگان به مناسبت فرارسیدن ۲۹ دی روز هوای پاک با تبریک این هفته، پیامی صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است: محیط زیست سالم یکی از موهبت های بزرگ پروردگار به بندگان است […]

شعار امسال هوای پاک (هوای پاک ، تعهد مسئولان ، مشارکت مردم )
پیام تبریک مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزدار ی هرمزگان به مناسبت فرارسیدن ۲۹ دی روز هوای پاک با تبریک این هفته، پیامی صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است:
محیط زیست سالم یکی از موهبت های بزرگ پروردگار به بندگان است و وظیفه حفظ و پاسداشت این هدیه الهی بر دوش تمامی انسان ها است. امروزه حفاظت از محیط زیست و پاکیزگی آن یکی از مهمترین مطالبات مردمی در سطح جهان است که تحقق این خواسته به اراده شهروندان مسئولیت شناس و کمک مدیران دستگاه های ذیربط وابسته است.
داشتن هوای پاک موهبتی است الهی که وظیفه ما انسانها در پاکیزه نگاه داشتن آن برای داشتن فرداهایی بهتر برای خود، فرزندان و آیندگان از وظایف ما می باشد و ای کاش این را بدانیم که پاک نگاهداشتن هوا نه تنها وظیفه مردم و مسئولین می باشد بلکه در اولین قدم این خود ما هستیم که می توانیم این وظیفه مهم و حساس را به سرانجام برسانیم.
تغییر سبک زندگی، توسعه حمل و نقل عمومی در شهر ها ، کیفیت بخشی به سوخت‌های فسیلی، حرکت به سمت انرژی‌های پاک و… همه و همه از اقداماتی است که باید در راستای کاهش الودگی هوا به انجام پذیرد و  یقیناً نقش الودگی هوا بر شیوع و بروز بسیاری از بیماری ها غیر قابل انکار می باشد و این امر توسط بسیاری از پژوهش گران به اثبات رسیده است
بی شک هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه می باشد و از آنجا که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است این روز می تواند عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی باشد.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز هوای پاک، مراتب سپاس خود را از متولیان امر و مردم فهیم و همراه استان هرمزگان ابراز می‌دارم و برای تمامی شهر های سرزمین آفتاب، آسمانی آبی و هوایی پاک را آرزو می‌نمایم.