پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی ساختمان مرکز داده بندر شهید رجایی/ بهمن‌ماه ۱۴۰۲؛ پیش‌بینی بهره‌برداری از این ساختمان

،”حمید کمالی” با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی ساختمان مرکز داده بندر شهید رجایی افزود: زمان اجرای این ساختمان ۱۸ ماه بوده و پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این ساختمان تا بهمن‌ماه امسال به اتمام برسد. وی ادامه داد: این ساختمان با هدف ایجاد فضای سایبری و ذخیره اطلاعات به‌صورت یکپارچه در راستای حفظ امنیت، […]

،”حمید کمالی” با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی ساختمان مرکز داده بندر شهید رجایی افزود: زمان اجرای این ساختمان ۱۸ ماه بوده و پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این ساختمان تا بهمن‌ماه امسال به اتمام برسد.

وی ادامه داد: این ساختمان با هدف ایجاد فضای سایبری و ذخیره اطلاعات به‌صورت یکپارچه در راستای حفظ امنیت، حفظ اطلاعات و لزوم رعایت استانداردهای پدافند غیرعامل، ضرورت رعایت الزامات و مقررات حفظ امنیت اطلاعاتی، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه‌های اینترنتی درحال ساخت است.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ساختمان مرکز داده بندر شهید رجایی با ۲ هزار و ۳۰ متر زیربنا و ۷.۳۵ متر ارتفاع در یک طبقه شامل ۳۲۰ مترمربع فضای اصلی مرکز داده با حفاظت شیلد الکترومغناطیس، ۳۴۵ مترمربع فضای جنبی و خدماتی مرکز داده، یکهزار و ۳۵ مترمربع فضای اداری، ۲۵۰ مترمربع ساختمان تأسیسات مرکز داده و ۳۳۰ مترمربع محوطه داخلی ساخته خواهد شد.

کمالی اضافه کرد: برای این ساختمان هم‌چنین فعالیت‌های متنوعی از جمله اتاق کنترل، اتاق سرور، ژنراتورها، تأسیسات خنک‌سازی، انبار سخت‌افزار، اتاق UPS و Battery backu، اتاق نگه‌داری از وسایل اطفای حریق و اتاق مدیریت شبکه درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت «فناوری دیجیتال» و به‌تبع آن «فناوری رایانه» در چند دهه اخیر نقش به‌سزایی در تحول این حوزه‌ داشته‎ است، گفت: این شبکه‎ها با متصل‌کردن سراسر این جهان فیزیکی و خلق «فضای سایبر»، این امکان را در اختیار تمامی اشخاص قرار داده‎اند که در راستای برقراری انواع ارتباطات در قالب‎هایی چون صوت، تصویر و متن از نمونه‌های متنوع خدمات آنها بهره‎برداری کنند.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: در این راستا مجتمع بندری شهید رجایی بر آن است ساختمان دیتاسنتر که مشتمل بر سیستم‌های کامپیوتری و اجزای مرتبط مانند وسایل ارتباطات از راه دور و سیستم‌های ذخیره در آنجا مستقر می‌شوند، احداث کنند.