پیشرفت ۳۰ درصدی طرح احداث راه دسترسی بندر سیریک

حمیدرضا محمدحسینی” افزود: با توجه به روند توسعه‌ای ساخت بندر چند منظوره سیریک و نیز اهمیت راهبردی آن در منطقه، عملیات احداث راه دسترسی داخلی و خارجی این بندر اواخر ماه گذشته آغاز و با پایان رگلاژ و تسطیح مسیرهای اصلی ۳۰ درصد پیشرفت در این طرح به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: عملیات […]

حمیدرضا محمدحسینی” افزود: با توجه به روند توسعه‌ای ساخت بندر چند منظوره سیریک و نیز اهمیت راهبردی آن در منطقه، عملیات احداث راه دسترسی داخلی و خارجی این بندر اواخر ماه گذشته آغاز و با پایان رگلاژ و تسطیح مسیرهای اصلی ۳۰ درصد پیشرفت در این طرح به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی شامل، خاک‌برداری در مسیرهای Aو B، بارگیری و حمل نخاله‌های ناشی از بسترسازی مسیرهای دسترسی، آبپاشی، میکس و رگلاژ مصالح تقویتی در مسیرهای یادشده از عمده فعالیت‌های شاخص در این زمینه است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به تلاش شبانه‌روزی تیم‌های عملیاتی در تسریع روند و تکمیلی این طرح، طول مدت این این طرح ۲ ماه اعلام کرد که با توجه به پیشرفت آن تا این زمان مطابق با برنامه زمان‌بندی شده اجرا خواهد شد.

محمد حسینی تختی نقش بی بدیل سواحل مکران در پیشبرد اقتصاد دریامحور را از ارکان مهم در این زمینه برشمرد و افزود: رویکرد راهبردی و اثرگذار در این بنادر باید با هدف ارتقا معیشت ساحل نشینان و جذب و تلفیق بخش خصوصی و دولتی در راستای تحقق اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در منطقه باشد.

“بندر چندمنظوره سیریک با ۵۱ هکتار پسکرانه و ۳۴ هکتار وسعت حوضچه بعد از بندر شهید رجایی دومین حوضچه تجاری استان به شمار می‌رود.بندر سیریک در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد”.

«رگلاژ» براساس فرهنگ فارسی، معین و عمید به معنای تنظیم، مرتب ساختن، نظم، تنظیم قطعات یک ماشین یا دستگاه به کار می‌رود. همچنین برای این واژه معانی دیگری مانند پوشیدن خاک روی سطح و میزان و متعادل کردن نیز بکار رفته می‌رود.