کاهش صدور ویزای آمریکا برای دانشجویان ایرانی

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس: اطلاعات وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که صدور ویزای دانشجویی برای ایرانیان در ماه‌های مارس و اکتبر ۲۰۱۸، نسبت به دوره مشابه سال قبل آن، ۲۳ درصد کاهش داشته است. خبرگزاری رویترز در گزارشی که آن را با شرح وضعیت یک دانشجوی ایرانی […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس: اطلاعات وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که صدور ویزای دانشجویی برای ایرانیان در ماه‌های مارس و اکتبر ۲۰۱۸، نسبت به دوره مشابه سال قبل آن، ۲۳ درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی که آن را با شرح وضعیت یک دانشجوی ایرانی متقاضی تحصیل در آمریکا شروع کرده، می‌نویسد: اطلاعات موسسه آموزش بین‌الملل که دانشجویان خارجی در آمریکا را رصد می‌کند، نشان می‌دهد که تعداد ایرانیان مشغول به تحصیل در آمریکا به رقم ۱۲۸۰۰ رسیده که در دهه‌های گذشته بالاترین رقم است؛ اما نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد که این روند رو به کاهش است.

بنابر گزارش فوق، داده‌های وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهند که در دوره مارس – اکتبر سال جاری میلادی، ۳۵۵ ویزای کمتر از دوره مشابه سال قبل به دانشجویان ایرانی داده شده و این در حالی بوده که کاهش کلی اعطای ویزا به دانشجویان خارجی در دوره مشابه ۵ درصد بوده است.