د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

کتاب ” با چشمهایم جنگیدم ” به همت حوزه هنری هرمزگان رونمایی شد.

1 دقیقه خوانده شده

به همت دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری هرمزگان و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، از کتاب « باچشم‌هایم جنگیدم» خاطرات جانباز شیمیایی مراد هنرمند نوشته زهرا اسپید با حضور جمعی از رزمندگان و مسئولان استان در سالن جهاد کشاورزی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، در این مراسم انوشیروان پیشدار ضمن تقدیر و تشکر از نویسنده و راوی اثر طی سخنانی اظهار داشت : حوزه هنری هرمزگان حمایت کننده هنرمندان و آثار انقلاب و دفاع مقدس است و خدا را شاکریم که امروز شاهد تولید و نشر اثری ارزشمند و تاریخی هستیم که بازگو کننده بخشی از رشادت و دلاوری جوانان این سرزمین است.
وی افزود : حوزه هنری استان هرمزگان همواره در راه اعتلای فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس و حمایت از نویسندگان و محققان حوزه ادبیات پایداری گام برداشته و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رونمایی آثار بیشتری در این زمینه باشیم.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان با بیان اینکه آنچه تاریخ این مرز و بوم را نگاهداشته ، آثار فرهنگی و هنری می‌باشد افزود : تاریخ شفاهی شهدا، ایثارگران و رزمندگان این استان باید ثبت و جمع‌آوری شود تا آیندگان به آنچه در دست دارند واقف و قدردان داشته‌ها و منابعی که در اختیارشان هست، باشند.
پیش دار گفت : بدون شک تاریخ این کشور راوی خاطرات جوانان و مردانی است که نگذاشتند یک وجب از این خاک به دست بیگانگان بیفتد و نویسندگان و هنرمندان نیز وظیفه دارند این تاریخ را آنگونه که بوده مکتوب و به آیندگان انتقال دهند

 


در این مراسم مراد هنرمند جانباز شیمیایی و راوی کتاب« باچشم‌هایم جنگیدم» به بازگویی بخشی از خاطرات خود از دوران دفاع مقدس پرداخت واظهار داشت : جمع‌آوری خاطرات ، کار سختی بود و برای این امر مهم ، دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری هرمزگان ساعات زیادی برای ثبت و ضبط این خاطرات وقت گذاشت و اکنون خدا را شاکرم که به واسطه تلاش‌های حوزه هنری استان هرمزگان و سرکار خانم زهرا اسپید نویسنده این اثر ، توانستم در سال ۹۷ و در مراسم دیدار رزمندگان با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با دستان خودم این کتاب را محضر امام خامنه‌ای تقدیم کنم.
وی گفت : این کتاب روایت مراد هنرمند نیست، بلکه روایت جوانان ساده و انقلابی ایران است که در زمان جنگ برای حفظ خاک این کشور جنگیدند.
در ادامه با حضور جمعی از مسئولان و رزمندگان حاضر در مراسم و هچنین نویسنده و راوی اثر ، کتاب «با چشم‌هایم جنگیدم» رونمایی و معرفی گردید.
کتاب «با چشم‌هایم جنگیدم» کاری از دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری هرمزگان و به قلم زهرا اسپید نویسنده متعهد و ارزشی استان می‌باشد که در ۲۰۸ صفحه و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.
گفتنی است در پایان این مراسم از راوی و نویسنده اثر «باچشم‌هایم جنگیدم» تجلیل و تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *