پ. آذر ۱۰ام, ۱۴۰۱

کشف وضبط محموله بزرگ قاچاق پرندگان در استان هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

این محموله شامل ۲۳بهله پرندگان  شکاری و ۹۸قطعه هوبره می باشد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان از کشف و ضبط یک محموله قاچاق پرندگان در شهرستان پارسیان خبر داد.

حبیب مسیحی در توضیح این خبر گفت: در بامداد پنجشنبه مورخ ۱۳/۱۰/۹۷ به همت ناو گروه شناوری دریابانی زیارت شهرستان پارسیان، یک فروند قایق موتوری مورد بازرسی قرار گرفت و ۴ نفر متخلف به همراه محموله بزرگ قاچاق از پرندگان باارزش حفاظتی بالا شامل پرندگان شکاری و هوبره کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: محموله قاچاق مذکور شامل ۲۳ بهله پرندگان  شکاری از خانواده شاهینیان (Falconidae)و ۹۸  قطعه هوبره می باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان تصریح کرد: حذف این پرندگان با ارزش حفاظتی در معرض خطر انقراض، آسیب جدی و غیر قابل جبرانی به اکوسیستم های طبیعی و چرخه زیستی وارد می کند و از آنجا که انسان نیز جزیی از زنجیره حیات است از مضرات این آسیب ها در امان نخواهد بود.

حبیب مسیحی افزود: این اداره کل همواره در سال های گذشته با کمک دریابانی و نیروی انتظامی و مراجع قضایی در راستای حفظ عرصه های طبیعی و حیات وحش استان تلاش کرده است و در این رابطه نیز از تلاش های مجدانه  فرماندهی دریابانی شهرستان پارسیان و همکاران ایشان تقدیر و تشکر می گردد.

گفتنی است :

 بر اساس بند چ ماده ۳قانون شکاروصید و مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست (۳۸۰) ، جرایم قابل پرداخت برای هر یک از پرندگان شکاری از خانواده شاهین سانان ۶۰۰ میلیون ریال و به ازای هر هوبره مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است لذا ارزش محموله مکشوفه در مجموع معادل ۳۳/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰  ریال برآورد می گردد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *