د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

کشف و ضبط بیش از ۸۴ هزار نخ سیگار قاچاق از واحدهای صنفی استان هرمزگان

1 دقیقه خوانده شده

معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان گفت: از ابتدای سال تا کنون پنج هزار و ۲۱۳ مورد بازرسی از واحدهای عرضه دخانیات  در هرمزگان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عبدالرضا پیروی منش  اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بازرسان سازمان پنج هزار و ۲۱۳ مورد بازرسی از واحدهای عرضه دخانیات در هرمزگان بعمل آورده اند که از این تعداد بازرسی ۱۴۳ پرونده تشکیل و جهت صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

وی عنوان کرد : بر اساس بازرسی های بعمل آمده مقدار هشتاد و چهار هزار و ۲۱۳ نخ سیگار قاچاق از واحدها کشف و ضبط شده که ارزش ریالی مقدار کشفیات بیش از ۱۷۳ میلیون ریال است.  


معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان افزود: بر اساس ماده سه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب سال ۸۵ ، هر نوع تبلیغ‌، حمایت‌، تشویق مستقیم و غیر مستقیم یا تحریک افراد به استعمال دخانیات ممنوع است لذا نصب هرگونه تبلیغ یا استند عرضه سیگار در مراکز فروش ممنوع            می باشد

وی ادامه داد بر این اساس فروش سیگار باید توسط عاملین مجاز فروش انجام شود و این فروشگاهها بر اساس قانون باید در فاصله ۱۰۰ متری مراکز آموزشی، فرهنگی، مذهبی و مدارس بوده و با نصب تابلو و اعلان از فروش سیگار به افراد کمتر از ۱۸ سال خودداری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *