کشف ۳۸۹ میلیون ریال کالای قاچاق در استان هرمزگان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از کشف ۸۸ هزار قلم کالای قاچاق در چهار ماهه  98 خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون خلیل قاسمی اظهار داشت: در چهار ماهه سال ۹۸ تعداد ده هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی در راستای کشف کالای قاچاق صورت گرفت که در نهایت منجر به […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان از کشف ۸۸ هزار قلم کالای قاچاق در چهار ماهه  98 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون خلیل قاسمی اظهار داشت: در چهار ماهه سال ۹۸ تعداد ده هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی در راستای کشف کالای قاچاق صورت گرفت که در نهایت منجر به تشکیل ۲۲۰ فقره پرونده  شد.

وی  با اشاره به ارزش ریالی کشفیات قاچاق در هرمزگان افزود: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق استان عدد ۳۸۹  میلیون ریال را نشان می دهد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با بیان اینکه  تعداد کالاهای قاچاق کشف شده استان ده هزار و هشتصد و پنجاه قلم کالا بوده است، عنوان کرد: دخانیات، شامل سیگار و تنباکو، مواد غذائی، آرایشی و بهداشتی جزو گروههای کالایی هستند که بیشترین آمار کشفیات را به خود اختصاص داده اند.

وی خاطرنشان کرد:بر اساس ماده ۳۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در حدود وظایف محوله قانونی، کاشف در امر قاچاق محسوب می‌شوند.