س. دی ۲۸ام, ۱۴۰۰

کیانوش جهانبخش : آموزش‌ و پرورش باید نظارت داشته باشد تا نیاز به استفاده از سرویس مدارس کاهش یابد

1 دقیقه خوانده شده

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: آموزش ‌و پرورش باید نظارت داشته باشد تا افراد در محدوده زندگی خود مدرسه روند و نیاز به سرویس‌ها کاهش پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ” کیانوش جهانبخش ” در یکصد و سی و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر که با دستور کار جلسه تعیین نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و با حضور نمایندگان سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس و اداره کل آموزش پرورش هرمزگان برگزار شد، بیان کرد: ما به‌اندازه کافی در جامعه مشکل کم‌تحرکی و بی‌تحرکی داریم و استفاده دانش آموزان در مسافت صفر تا ۳ کیلومتر یک بدعت غلط است و باعث کم تحرکی دانش آموزان می‌شود و دانش آموزان باید سعی کنند حداقل مسیر خانه تا مدرسه را به پیاده روی بپردازند.
جهانبخش با بیان مخالفت خود با افزایش حداقلی نرخ سرویس مدارس بیان کرد: توجیه مناسبی نیست که چون افراد تمکن مالی برای گرفتن سرویس جهت انتقال دانش‌آموزان از این را ندارند نرخ سرویس‌ها افزایش کمی داشته باشد، و فشار اقتصادی را همه خانواده‌ها متحمل می‌شوند و نباید فشار را فقط بر دوش راننده‌ای که معاشش را از این طریق به دست می‌آورد بیندازیم.
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: آموزش‌ و پرورش باید نظارت داشته باشد تا دانش آموزان بتوانند از محیط مناسب آموزشی در محل زندگی خود بهره‌مند شوند و نیاز به استفاده از سرویس مدارس کاهش یابد.
وی یادآور شد: اقشار آسیب پذیر عملا به دنبال مدارسی هستند برای ثبت نام دانش اموزان خود که در نزدیکی محل زندگی شان باشند و پیاده به مدرسه بروند.
جهانبخش در پایان خاطرنشان کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که با شیب ملایم و متناسب با تورم جامعه کرایه سرویس ها افزایش یابد.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *