گــورانی : ارتقای صنعت گردشگری با تمرکز بر جاذبه ها و آداب غنی جزیره

برنامه های هفته جهانی گردشگری در قشم اعلام شد؛ ارتقای صنعت گردشگری با تمرکز بر جاذبه ها و آداب غنی جزیره مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه های هفته جهانی گردشگری امسال با تمرکز بر میراث و آداب و رسوم غنی و کهن جزیره و در راستای ارتقای صنعت گردشگری اجرا می […]

برنامه های هفته جهانی گردشگری در قشم اعلام شد؛

ارتقای صنعت گردشگری با تمرکز بر جاذبه ها و آداب غنی جزیره

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه های هفته جهانی گردشگری امسال با تمرکز بر میراث و آداب و رسوم غنی و کهن جزیره و در راستای ارتقای صنعت گردشگری اجرا می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم،ابراهیم رستم گورانی با اعلام این مطلب بیان داشت: جزیره جهانی قشم از جاذبه های طبیعی بی نظیر و آداب و رسوم دیرینه و متمایز برخوردار است و همین موضوع موجب شده به جزیره تمدنی در خلیج فارس معروف شود.

وی ادامه داد: شرایط منحصر به فرد جزیره موجب توسعه صنعت گردشگری شده و می توان گفت هم اکنون گردشگری یکی از پویاترین و مولدترین بخش های اقتصادی و اجتماعی جزیره به حساب می آید.

به گفته گورانی از همین روی، هفته گردشگری در قشم از اهمیت دوچندانی برخوردار است و برنامه های متنوع این هفته در راستای ارتقای صنعت گردشگری به صورت گسترده در سراسر جزیره از شهر قشم تا روستاهای غربی اجرا می شود.

عکس 2

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: نشست همیاران رسانه ای ژئوپارک، فراخوان مسابقه عکاسی با موضوع جاذبه های گردشگری به مدت یک هفته، همایش گنجینه های میراث انسانی دریانوردی و لنج سازی جزیره جهانی قشم، آغاز دومین جشنواره قصه های محلی(چِک چِکا) و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی از جمله مهمترین برنامه های هفته گردشگری به شمار می روند.

گورانی خاطرنشان ساخت: همچنین همایش تجلیل از فعالین گردشگری، رونمایی از نرم افزار گردشگری و اپلیکیشن ژئوپارک، رونمایی از تفاهمنامه همکاری گردشگری با آموزش و پرورش، برگزاری ورزش های بومی، مسابقه شتر سواری، کارگاه آموزشی بومگردی و سرمایه گذاری سبز، کارگاه آشنایی با حفاظت از میراث طبیعی (جنگل حرا) (ویژه اقامتگاه های بومگردی غرب جزیره)، کارگاه آموزشی ایمنی در اسکله های گردشگری از دیگر برنامه های امسال هستند.

وی اظهار داشت: از دیگر برنامه ها می توان به جشنواره غذا و صنایع دستی به همراه موسیقی محلی، برگزاری مسابقات پدل بورد و کایاک، مراسم ازوا، پاکسازی ژئوسایت غار نمکدان، پاکسازی سواحل و نواختن زنگ گردشگری در هنرستان فروغ اندیشه اشاره کرد.

 

بابگ پارسا ///