گفت‌وگو در خانواده‌ها کم شده است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی گفت‌وگوی بین نسلی که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از نگاه خوبی که در خصوص مهارت‌های زندگی در آموزش و پرورش شکل گرفته است؛ همچنین […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در نشست هم‌اندیشی گفت‌وگوی بین نسلی که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از نگاه خوبی که در خصوص مهارت‌های زندگی در آموزش و پرورش شکل گرفته است؛ همچنین رئیس‌جمهور روی این موضوع تأکید دارند.

وی ادامه داد: یکی از بحث‌های مهم در مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباطی است؛ ارتباط با خودمان، خدا و جامعه است و اینکه چگونه بتوانیم ارتباط برقرار کنیم.

ابتکار اضافه کرد: چگونه ارتباط برقرار کردن از مسایل قرن بیست و یکم است  البته الان ارتباط چهارم شکل گرفته است که ارتباط با طبیعت است.

وی به ایجاد شبکه فیسبوک و حرف ایجاد کننده آن که عنوان کرده است قصدم این بود که به گسترش مهارت‌های ارتباطی کمک کند و برعکس شد، افزود: آیا هر ارتباطی می‌تواند خوب باشد؟ آیا می‌توان به هر ارتباطی اعتماد کرد؟ آیا هر بزرگترین هر درخواستی بدهد، باید مورد پذیرش ما واقع شود؟؛ اینها سؤالاتی است که در مسیر مهارت‌های ارتباطی مطرح می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده گفت: اینکه در خانواده‌ها گفت‌وگو کم شده است، خوب است؟ و چرا این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: امیدوارم با کمک دانش‌آموزان، مسیر زندگی و راه زندگی خود را با امید و نشاط بتوانند پیدا کنند و استمرار دهند.

“بابک پارسا”