یلدا؛ امتداد خوبی‌ها برای غزل‌سرایی نوجوانان بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، این ویژه‌برنامه شامگاه چهارشنبه با حضور راشد انصاری طنزپرداز و اعضای انجمن‌های ادبی مرکزفرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس برگزار شد. شب شعروداستان یلدایی در آخرین روزهای پاییز درهوای بارانی، با حضور نوجوانان نوید روزهایی را به رنگ ساختن آینده ارمغان آورد. دراین با هم بودن‌های یلدایی، با […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، این ویژه‌برنامه شامگاه چهارشنبه با حضور راشد انصاری طنزپرداز و اعضای انجمن‌های ادبی مرکزفرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس برگزار شد.

شب شعروداستان یلدایی در آخرین روزهای پاییز درهوای بارانی، با حضور نوجوانان نوید روزهایی را به رنگ ساختن آینده ارمغان آورد.

دراین با هم بودن‌های یلدایی، با اشعار گرم حافظ غزل‌سرایی کردیم و شکرنعمت‌های خدایی را به جا آوردیم که دلمان را دراین تمرین زندگی طراوت بخشید.

میوه سربسته حرف‌هایمان را روبه روی هم گذاشتیم تا طعم شیرین دوستی را به کام زمستانی روزگار بچشانیم و روزگاری بهاری را در ساختن آینده همه دختران وپسران سرزمین‌مان آرزو کردیم.

کارشناس ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: شهرستان بندرعباس با ۳ انجمن شعر، داستان و طنزدر بخش اعضای پرورش یافته و ۳ انجمن در شهرستان‌های هرمز، قشم و فین فعالیت می‌کند.

860061

فاطمه  غلامزاده نخلی افزود: انجمن‌های ادبی کانون این استان هر ماه یک‌بار با حضور کارشناسان، شاعران و نویسندگان استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این برنامه هر سال در راستای ایجاد تعامل اعضای انجمن‌های ادبی مختلف شامل عصر شعر و داستان یلدا برگزار می‌شود.

کارشناس ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان شب یلدا را فرصتی مناسبی دانست تا اعضای انجمن‌های ادبی با حضور در جشن آیینی در فضایی صمیمی به خوانش آثارخود بپردازند.

در این برنامه راشد انصاری طنز پرداز مطرح استان با حضور در جمع صمیمی اعضا از به معرفی چند اثر فاخر کتاب طنز پرداخت.

860060

خوانش آثار شعر توسط «امین صمدی و هستی جعفرپور»، خوانش آثار داستان توسط «مریم ضیایی، سوگند عظیمی، راضیه علیزاده، بیتا بهزادی، فرزانه نام‌آورو انیس موحدی» انجام شد.

هم‌چنین در این برنامه احمدرضا حجارزاده و عاطفه کرمستجی بخشی از نمایش انتظار به نویسندگی حجارزاده را اجرا کرد.

حافظ‌خوانی توسط امین صمدی و خوانش یک اثر طنز توسط راشد انصاری از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این برنامه بود.

در پایان این برنامه ازخدیجه حاجی‌زاده و بهنوش بلالی‌پور  مربیان ادبی مراکز بندرعباس تقدیر شد.

860063

860062

“بابک پارسا”