ج. خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰

۶۱ میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان جابجا شد

1 دقیقه خوانده شده

61 میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان جابجا شد ثبت ترابری 11 5 میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی€?

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: طی هشت ماهه سال جاری، بیش از ۶۱ میلیون تن کالا در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد و به ۱۱,۵ میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی خدمات رسانی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ” اله مراد عفیفی پور” با تشریح عملکرد هشت ماهه مجموعه بنادر استان هرمزگان از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای آذرماه جاری، گفت: از مجموع ۶۱ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۶۵۹ تن کالای تخلیه و بارگیری شده در این بنادر، ۳۹ میلیون و ۷۲۳هزار تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۱ میلیون و ۹۳۵تن به فرآوردهای نفتی اختصاص دارد.

وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل کالا از طریق آب های ساحلی) را چهار میلیون و ۹۸۹ هزار تن و همچنین حجم واردات را چهار میلیون و ۳۴۸ هزار تن کالای غیرنفتی اعلام کرد.

عفیفی پور ضمن اشاره به صادرات ۲۴میلیون و ۲۳۲ هزار و ۹۸۷تن کالای غیرنفتی در این بنادر، گفت: طی این دوره زمانی، سه میلیون و ۴۱۴ هزار و ۸۲۳ تن از این کالاها ترانزیت و یک میلیون و ۸۶۴ هزار تن، نیز ترانشیپ شد.

صادرات ۸,۱ میلیون تن فرآورده نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صادرات هشت میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۱۹ تن فرآورده نفتی از بنادر این استان خبر داد و گفت: طی هشت ماه سال جاری، ۲۸هزار و ۷۶۵ تن، ترانزیت و ۱۲ میلیون و ۸۱۸ هزار تن، کابوتاژ شد. همچنین تخلیه ۹۳۳ هزار و ۹۰۵ تن محموله وارداتی فرآورده های نفتی نیز به انجام رسید.

۱,۳ میلیون TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شد

عفیفی پور اظهار داشت: در این مدت، یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۴ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بنادر تجاری این استان تخلیه و بارگیری شد.

ثبت ۱۱,۵ میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان جایگاه کلیدی این استان در کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای آذرماه جاری، به ۱۱ میلیون و ۵۷۰هزار و ۵۴۰ نفر سفر در بنادر مسافری و پایانه های دریایی این استان خدمات رسانی صورت گرفت.

افزایش ۳۲درصدی پهلوگیری شناورها در بنادر

این مقام مسئول تعداد شناورهای پهلو گرفته در بنادر این استان را ۵۱ هزار و ۵۰۰ فروند با افزایش ۳۲ درصدی اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد، سه هزار و ۴۱۶ فروند کشتی بالای هزار تن و ۴۸ هزار و ۸۴ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *