استاندارهرمزگان در نشست هم اندیشی اقتصاد دریامحور:

حکمرانی یکپارچه سیاستگذاری های حوزه اقتصاد دریامحور را عملیاتی می کند

مهدی دوستی استاندارهرمزگان، امروز در نشست هم اندیشی اقتصاد دریامحور گفت: حکمرانی یکپارچه یکی از مسیرهای عملیاتی تر شدن سیاست ها و برنامه های اقتصاد دریا محور می باشد.

نشست هم اندیشی اقتصاد دریا محور عصر امروز با حضور دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،مهدی دوستی استاندار هرمزگان و نمایندگان اتحادیه آبزی پروران‌‌‌،انجمن صیادان،روسای دانشگاه ها، محققان و مدیران دستگاه های دولتی تخصصی برگزارشد.

استاندار هرمزگان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و سیاستگذاری های استان در حوزه توسعه اقتصاد دریامحور گفت: تعدد متولیان حوزه دریا موجب گسستگی امور شده و حکمرانی یکپارچه در این حوزه مسیر عملیاتی کردن برنامه ها را تسهیل می کند.

مهدی دوستی ضمن قدردانی از فعالان بخش خصوصی و صیادان افزود: آسان شدن امور گمرکی و توسعه پس کرانه ها در کنار برنامه های شیلاتی، صیادی و آبزی پروری آینده پربار این حوزه در استان را رقم خواهد زد.

وی درجمع فعالان حوزه اقتصاد دریا محور، دانشگاهیان و مدیران حاضر نشست، تامین منابع مالی موردنیاز اقتصاد دریا را مهم دانست و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در هرمزگان افزایش چشمگیری در حوزه های مختلف داشته بویژه برق رسانی مزارع میگو، رشد تولید ماهی در قفس، تقویت و راه اندازی مراکزبازسازی ذخایرمیگو و استقرار مستمر زیستگاه های مصنوعی آبزیان در دریا بخشی از دستاوردهای تلاش و همکاری بخش دولتی و خصوصی بوره است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیروی انسانی ماهر و متخصص را ظرفیت بزرگ هرمزگان دانست و افزود: نیروی انسانی لازمه حکمرانی قدرتمند کشوراست که با مشارکت دادن مردم در امور اقتصادی به ظهور و بروز می رسد.

وی هم آهنگی را گزینه مهم تحقق اهداف اعلام کرد و گفت: نگاه به دریا باید نگاه ملی باشد تا حرکت قدرتمندتری شکل بگیرد که منجر به رشد و توسعه این عرصه شود.

در این نسشت روسای تشکل های آبزی پروران و صیادان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود دیدگاه ها، نظرات، مشکلات حوزه های تولید، بازارعرضه بین المللی،صید غیرمجاز و راهکارهای حل آن ها را ارائه همچنین حمایت از یگان های حفاظت دریایی و تقویت زیستگاه های مصنوعی را درخواست نمودند.

این نشست علاوه بر اعلام نظر و ارائه مدل های برنامه ای دانشگاهیان و ادارات تخصصی، روسای تشکل های آبزی پروران و صیادان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت موجود دیدگاه ها، نظرات، مشکلات حوزه های تولید، بازارعرضه بین المللی،صید غیرمجاز و راهکارهای حل آن ها را ارائه همچنین حمایت از یگان های حفاظت دریایی و تقویت زیستگاه های مصنوعی را درخواست نمودند.