🇮🇷🇮🇷پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت امام رضا “علیه السلام” ضامن آهو و روز ملی محیط بان

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت امام رضا “علیه السلام” ضامن آهو و همچنین این روز که به عنوان، روز ملی محیط بان نامگذاری شده را به همه محیط بانان فداکار و حافظان حریم طبیعت و تنوع زیستی به ویژه در استان هرمزگان، تبریک گفت. دکتر فریدون همتی در این […]

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت امام رضا “علیه السلام” ضامن آهو و همچنین این روز که به عنوان، روز ملی محیط بان نامگذاری شده را به همه محیط بانان فداکار و حافظان حریم طبیعت و تنوع زیستی به ویژه در استان هرمزگان، تبریک گفت.

دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرارسیدن خجسته سالروز ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام رضا “علیه السلام” را تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

این روز به برکت حضرت امام رضا “علیه السلام” ضامن آهو، به عنوان روز ملی محیط بان نامگذاری شده است که در وصف این قشر پرتلاش باید گفت، درود بر شرف آزاد مردان بی ادعا، انسان های وارسته ای که عشق به طبیعت و پاسداری از انفال الهی را سرلوحه زندگی خود قرار داده و در سنگری به جنس طبیعت، مردانه درخشیده اند، آنان که در شب تاریک جهالت غارتگران طبیعت، نور در هاون می کوبیدند و از صخره های صعب العبور دانایی و عشق به هستی بالا می رفتند.

آنان که آهوان رمنده از صید صیاد را در پناه خود حفظ کردند تا ادامه دهنده راه روشن ضامن آهو باشند.

محیط بانان نقش تاثیر گذار و مهمی در حفظ و حراست از محیط‌ زیست و عرصه های طبیعی کشورمان را بر عهده دارند، بطوریکه اگر محیط بانان نبودند، حیات وحشی وجود نداشت.

از این رو این مناسبت بهانه ای است تا از تلاش‌های شبانه روزی محیط بانان این حافظان محیط زیست و تمامی تلاشگران عرصه خدمتگزاری به طبیعت و دوستداران محیط زیست که سرسبزی ایران اسلامی همواره مرهون جانفشانی و ایثار آنان بوده تقدیر و تشکر نموده و یاد و خاطره محیط بانان و شهدای محیط زیست که با خون خود طبیعت سبز ایران اسلامی را آبیاری نمودند و در صیانت از ارزش های لایزال الهی جان خود را نثار کردند، گرامی می دارم.

فریدون همتی
استاندار هرمزگان