ش. خرداد ۲۹ام, ۱۴۰۰

۳ بیمار نیازمند و در انتظار عضو نجات یافتند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ رییس واحد پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در پنجمین اقدام خیرخواهانه اهدای عضو در سال جاری این بار اعضای حیاتی یک جوان ۴۲ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اهدا شد.

دکتر محمود حسین پور افزود: این جوان ۴۲ ساله و متاهل با دو فرزند به علت عارضه مغزی در بخش آی سی یو بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری می شود علی رغم تلاش بی وقفه پزشکان دچار مرگ مغزی می شود.

وی ابراز کرد: پس از رضایت خانواده بیمار جهت اهدای عضو با حضور جراح فوق تخصص پیوند اعضاء در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعضای حیاتی این جوان از جمله کلیه ها و کبد جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

دکتر حسین پور تصریح کرد: در حالت مرگ مغزی تمام قسمت‌های مغز از جمله ساقه مغز از بین رفته ‌است و تنفس بدون دستگاه تنفس مصنوعی وجود ندارد. متاسفانه مرگ مغزی درمان ندارد، اما می توان با اهدای اعضای بدن فردی که دچار مرگ مغزی شده، به دیگر بیماران نیازمند عضو، زندگی دوباره بخشید.

از ابتدای سال ۹۷ تاکنون این پنجمین اهداء عضو در بندرعباس است که با رضایت خانواده صورت می گیرد و از این تعداد اهداء کننده ۱۵ بیمار در انتظار پیوند زندگی دوباره یافتند.

با اهدای اعضاء بدن این بیمار ۳ بیمار نیازمند که یکی از آنها اهل بستک هرمزگان می باشد از مرگ نجات یافتند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *