ارتقا سطح ایمنی بنادر شرق هرمزگان با انجام مانورهای دوره‌ای/ طرح ارزیابی ریسک حریق در فضاهای بسته در فاز مطالعاتی قرار دارد

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” افزود: با توجه به ارائه طرح پیشگیری و آمادگی مقابله با حوادث و نیز ارتقا سطح ایمنی بنادر در مجموع هشت مانور برای سال جاری برنامه‌ریزی شده که طرح مدیریت و ارزیابی ریسک حریق در فضاهای بسته در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه در فاز مطالعاتی قرار دارد. وی ادامه داد: […]

“حمیدرضا محمدحسینی تختی” افزود: با توجه به ارائه طرح پیشگیری و آمادگی مقابله با حوادث و نیز ارتقا سطح ایمنی بنادر در مجموع هشت مانور برای سال جاری برنامه‌ریزی شده که طرح مدیریت و ارزیابی ریسک حریق در فضاهای بسته در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه در فاز مطالعاتی قرار دارد.

وی ادامه داد: بهره‌گیری از فناوری‌های نوین مانند سامانه‌های اعلام و اطفا حریق و اجرای دقیق دستورالعمل‌های ایمنی و عملیاتی در کاهش آمار سوانح و نیز افزایش سطح توان کارکنان آتش نشانی نقش مهمی دارد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، بازدیدهای دوره‌ای از بنادر تابعه،آموزش کارکنان به صورت متمرکز و منطقه‌ای را از مهم‌ترین عوامل در اجرای یک برنامه تدوین شده و مشتمل بر رعایت اصول دقیق بین المللی عنوان کرد.

محمدحسینی تختی با بیان اینکه تبادل و تعامل اطلاعات به‌روز و دقیق بین کارکنان می‌تواند تا حد قابل ملاحظه‌ای از بروز حوادث پیشگیری کند، برگزاری حداقل ۲ کارگاه روانشناختی و سنجش کارکنان را از دیگر اقدامات در زمینه اجرای مدون برنامه‌های حوزه مدیریت بحران در سال جاری عنوان کرد.

به گفته وی؛ متد frame جامع‌ترین، شفاف‌ترین و عملی‌ترین روش محاسباتی برای ارزیابی ریسک حریق در  فضا‌های بسته است که مطالعات آن در راستای افزایش سطح ایمنی و حفاظتی در مرحله اجرا قرار دارد.