تشریح عملکرد دادگستری هرمزگان توسط رئیس کل دادگستری استان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: دستگاه قضایی این استان موفق شده است در یک بازه زمانی هفت ماهه ،ضمن کاهش ۲۵ درصدی موجودی پرونده‌های قضایی، زمینه صدور رأی قطعی برای نیمی از پرونده‌های مهم را فراهم سازد. علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: دستگاه قضایی این استان موفق شده است در یک بازه زمانی هفت ماهه ،ضمن کاهش ۲۵ درصدی موجودی پرونده‌های قضایی، زمینه صدور رأی قطعی برای نیمی از پرونده‌های مهم را فراهم سازد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام این که دستگاه قضایی استان هرمزگان در بازه زمانی هفت ماهه با توسل به برنامه ریزی هدفمند و اتخاذ تمهیدات مناسب موفق به کسب دستاوردهای متعددی شده است ، به تشریح بخشی از این موفقیت ها پرداخت.

وی اظهارداشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان توانسته است طی این مدت با صدور رأی برای بیش از ۱۵ هزار پرونده ، موجودی پرونده های قضایی محاکم خود را به میزان ۲۵ درصد کاهش دهد.

صالحی خاطرنشان کرد: طی هفت ماه ، ۴۶ درصد از پرونده های مهم یعنی چیزی در حدود نیمی از این پرونده ها منجر به صدور رأی شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام اینکه بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت راهبردی قوه قضائیه، دادگستری استان هرمزگان رتبه دوم عملکرد را در سطح کشور کسب نموده، از کسب رتبه نخست کشوری در شاخص نرخ رسیدگی به پرونده ها در دادسراهای عمومی و انقلاب استان هرمزگان خبر داد.

وی در ادامه اعلام کرد: ۴۵ درصد از پرونده های محاکم تجدیدنظر رسیدگی شده و دادگستری استان هرمزگان در این حوزه نیز رتبه نخست کشوری را کسب نموده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه از راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز در بندرعباس ، افتتاح دادگستری بشاگرد و استقرار نمایندگان ثبت اسناد و پزشکی قانونی در این شهرستان ، افتتاح دادگستری در سیریک و ابوموسی و کسب رتبه نخست کشوری در شاخص کاهش جرائم به عنوان دیگر دستاوردهای دستگاه قضایی استان هرمزگان نام برد.

وی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های ریاست قوه قضاییه ، بر تداوم تلاش ها به منظور تحقق اهداف سند تحول دستگاه قضایی در استان هرمزگان تأکید کرد.

“بابک پارسا”