برگزاری چهارمین کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، چهارمین کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات در سال جاری به ریاست آرش رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان و دبیری عیسی باقرزاده همایی مدیر کل استاندارد هرمزگان در محل استانداری برگزار شد. در ابتدای جلسه باقرزاده همایی به پیگیری مصوبات جلسه قبل پرداخت و […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، چهارمین کارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات در سال جاری به ریاست آرش رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان و دبیری عیسی باقرزاده همایی مدیر کل استاندارد هرمزگان در محل استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه باقرزاده همایی به پیگیری مصوبات جلسه قبل پرداخت و نتایج را به سمع و نظر اعضای کارگروه رساند.

وی در ادامه با تشریح وضعیت استاندارد سازی در شهرستان پارسیان  و ارائه گزارشی از واحد های تولیدی و خدماتی دارای نشان استاندارد ،گفت: از تعداد ۱۲ واحد تولیدی سنگدانه های بتن ۱۱ واحد تولیدی داری نشان استاندارد می باشند و پروانه استاندارد یک واحد تولیدی به دلیل غیر فعال بودن به حالت تعلیق در آمده است. و در بازرسی از ۴۸ نازل سوخت مایع ۴۲ نازل مورد قبول و ۶ مورد غیر فعال گزارش شده است.

مدیر کل استاندارد گزارشی از ثبت بازرسی و نمونه برداری های انجام شده در راستای کنترل و نظارت بازار ارائه نمود و گفت : در سال جاری ۴۲۶ مورد بازرسی در سطح بازار صورت پذیرفته است.و در پایان به بیان مسائل و مشکلات در خصوص استاندارد سازی آسانسورها و بازرسی های ادواری باسکول ها و وسایل توزین پرداخت.

رضایی مدیر کل دفتر فنی استانداری هرمزگان ضمن تشکر از مدیر کل استاندارد گفت: توسعه اقتصادی تناسب مستقیمی با رعایت استاندارد ها دارد.فرصت های بسیاری در زمینه تولید کیفی و استفاده عموم از محصول ایرانی وجود دارد که باید از این فرصت ها استفاده کرد و با ارتقاء کیفیت تولید داخلی بتوانیم اقتصاد خود را بر مبنای تولید داخل ارتقاء دهیم.

“بابک پارسا”