پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:   بسم الله الرحمن الرحیم شانزدهم آذر از روزهای ماندگار در تاریخ ایران است. روزی که در آن دانشجویان عزیز در سال ۱۳۳۲ در راه مقابله با استکبار و دفاع از استقلال این سرزمین جان خود را فدا […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر از روزهای ماندگار در تاریخ ایران است. روزی که در آن دانشجویان عزیز در سال ۱۳۳۲ در راه مقابله با استکبار و دفاع از استقلال این سرزمین جان خود را فدا نمودند.

دانشجویان به عنوان قشر آگاه و بیدار جامعه همواره منادی آزادی و استقلال کشورمان بوده اند که اوج آن در دوران انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسید و دانشجویان از ارکان تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دور تازه ای از فعالیت های دانشجویان شکل گرفت و در چهار دهه اخیر شاهد پیشگامی و نقش آفرینی بسیار گسترده قشر دانشجو در راه آبادانی، توسعه و پیشرفت این سرزمین بوده ایم.

ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته رشد قابل توجه کمی و کیفی در عرصه علمی و دانشگاهی را تجربه نموده است و امروز کشورمان از کشورهای برتر دنیا در زمینه تولید علم محسوب می شود که بخش عمده ای از این موفقیت ها مرهون تلاش علمی دانشجویان نخبه و توانمند ایران است.

دوران دانشجویی، دوره ای بسیار مهم در زندگی افراد است که فرد دانشجو را جهت فعالیت موثر و قبول مسئولیت های مهم در جامعه آماده می نماید و بنابراین باید نسبت به دغدغه های دانشجویان توجه بسیاری داشته باشیم و تحقق مطالبات آنان را در اولویت قرار دهیم.

بدون شک هرچه قدر بتوانیم شرایط مناسبی را جهت تحصیل و فعالیت دانشجویان فراهم کنیم، به ساختن آینده ای درخشان برای جامعه خود کمک کرده ایم و این امر بیانگر جایگاه بسیار با اهمیت قشر دانشجو در جهت رشد و تعالی جامعه است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را به تمامی دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم دانشجویان عزیز کشورمان در عرصه های مختلف موفق و موید باشند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

“بابک پارسا”