قصه گوی هرمزگانی به مرحله نهایی قصه گویی راه یافت

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ ناهید سلیمانی احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا : مبینا جعفری عضو مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس است که با قصه «کلوچه خوشمزه» به مرحله ملی این دوره از مسابقه قصه گویی راه یافت. وی بیان داشت: راه یافتگان بخش دختران و […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ ناهید سلیمانی احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا : مبینا جعفری عضو مرکز فرهنگی هنری کانون شماره ۴ بندرعباس است که با قصه «کلوچه خوشمزه» به مرحله ملی این دوره از مسابقه قصه گویی راه یافت.
وی بیان داشت: راه یافتگان بخش دختران و پسران به مرحله نهایی بیست و یکمین جشنواره قصه گویی استان هرمزگان، تهران، خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان و چهارمحال و بختیاری هستند.
از میان بیش از یکهزار و۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه بیست و یکمین جشنواره قصه گویی، هیات داوران منطقه ای و کمیته انتخاب آثار پس از بررسی قصه های برتر ٣١ استان کشور، ۶ اثر را برای اجرای صحنه ای در مرحله پایانی جشنواره بیست و یکم برگزیدند.
در این دوره کیمیا یعقوبی گودرزی از تهران با قصه «رستم و اکوان دیو»، مبینا جعفری از هرمزگان با قصه «کلوچه خوشمزه»، نگار موحدی رودی از خراسان رضوی با قصه «اشتر خجو»، فرانک سعیدی از کرمانشاه با قصه «عصاره مهربانی»، نگار طهماسبی از لرستان با قصه «کلیله و دمنه» و امیرمحمد موسایی گله از چهارمحال بختیاری با قصه «پادشاهی کیکاوس» به مرحله نهایی این دوره راه یافتند.
قصه گویان بخش دختران و پسران این دوره از ٢۶ آذرماه سال جاری در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه می روند تا نفرات برتر این بخش توسط هیات داوران برگزیده شوند.
مرحله منطقه ای بیست و یکمین جشنواره قصه گویی نیز روزهای ششم و هفتم آذرماه با حضور قصه گویان استان ‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و هرمزگان به میزبانی استان کرمان برگزار شد.
در این مرحله عفت تفضلی با قصه‌ «ماهی کوچولو» از استان هرمزگان با کسب رتبه چهارم مرحله‌ منطقه‌ ای به مرحله کشوری بیست ‌و یکمین جشنواره‌ قصه ‌گویی راه یافت.
هم چنین فاطمه غفاری سروستانی نیز با قصه‌»آدم کوچولوی شجاع» و آناهیتا محلفی با قصه‌ « یه آرزو تو قلبشه» به عنوان شایستگان تقدیر این جشنواره معرفی شدند.
مرحله کشوری و تجلیل از برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره قصه گویی برگزیدگان در شب یلدا در تهران برگزار می شود.

“بابک پارسا”