امام جمعه موقت بندرعباس در اجتماع دلدادگان حسینی بندر شهید رجایی: عاشورا نماد از خودگذشتگی است/ پوشیدن لباس سیاه در عزاداری محرم اقتدا به امام حسین (ع) است

حجت‌الاسلام عطالله میرزاده” روز سه‌شنبه در اجتماع بزرگ دلدادگان حسینی بندر شهید رجایی که به رسم سنت هرساله جامعه دریایی و بندری این استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: نمادهای عاشورا باید در جامعه ترویج و حفظ شود. وی افزود: امام حسین(ع) برای بقای اسلام تمام استطاعت خود را به میدان آورد و در راه رضای […]

حجت‌الاسلام عطالله میرزاده” روز سه‌شنبه در اجتماع بزرگ دلدادگان حسینی بندر شهید رجایی که به رسم سنت هرساله جامعه دریایی و بندری این استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: نمادهای عاشورا باید در جامعه ترویج و حفظ شود.

وی افزود: امام حسین(ع) برای بقای اسلام تمام استطاعت خود را به میدان آورد و در راه رضای خدا قیام کرد و بهترین عزیزانش را فدا کرد.

امام جمعه موقت بندرعباس ادامه داد: این از خودگذشتگی‌ها باید در قالب موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به درستی در جامعه پیاده و به نسل‌های آینده منتقل کرد.

DJI 0018 2

6U1A1081 6U1A1056

DJI 0006

حجت‌الاسلام میرزاده همچنین با اشاره به تشویق براندازها در رسانه‌های معاند با عنوان«سیاه نپوشید و نذری محرم نخورید» در ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) گفت: پوشش سیاه در فرهنگ شیعه، اقتداء‌ به عمل خود اهل بیت (ع) و یک نوع اظهار محبت به اهل بیت (ع) است.

وی گفت: دین اسلام مدیون قیام امام حسین(ع) و ما نیز مدیون ازخودگذشتگی‌های امام حسین(ع) و خون شهدای دشت نینواست بنابراین با این حرف‌های تمسخرآمیز براندازان نباید دلسرد و دلخور شد.

امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه یکی از اصول دین که امام حسین(ع) برای زنده نگه داشتن آن جان خود و خانواده‌اش را در کربلا فدا کرد برپایی نماز است؛ اضافه کرد: بندر شهید رجایی به نام یک رییس جمهور نامگذاری شده که یکی از ویژگی‌های بسیار مهم وی اقامه نماز اول وقت بود ما نیز باید خود را مقید به نماز که امام حسین(ع) جانش را برای آن فدا کرد، بدانیم.

گفتنی است؛ اجتماع بزرگ دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان برابر با هفتم محرم الحرام ۱۴۴۵ با طنین آوای سنتی سنج و دمام، مداحی ذاکر اهل بیت(ع)، سینه‌زنی و اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد پیامبراعظم(ع) منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همراه بود.

در این تجمع حسینی کارکنان جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان با عزاداری و سینه‌زنی در عزای سالار شهیدان دشت کربلا اشک ماتم ریختند.