تأکید رئیس کل دادگستری هرمزگان: ضرورت شناسایی و پلمپ مراکز غیرمجاز نصب آسانسور/آسانسورهای بندرعباس ایمن سازی شود

تأکید رئیس کل دادگستری هرمزگان: ضرورت شناسایی و پلمپ مراکز غیرمجاز نصب آسانسور/آسانسورهای بندرعباس ایمن سازی شود به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم شناسایی و پلمپ شرکت ها و مراکز غیرمجاز نصب، راه اندازی و خدمات […]

تأکید رئیس کل دادگستری هرمزگان:

ضرورت شناسایی و پلمپ مراکز غیرمجاز نصب آسانسور/آسانسورهای بندرعباس ایمن سازی شود

صالحی

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم شناسایی و پلمپ شرکت ها و مراکز غیرمجاز نصب، راه اندازی و خدمات سرویس و نگهداری آسانسور با کمک انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی استان هرمزگان تأکید کرد و گفت: آسانسورهای بندرعباس با همکاری انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان ایمن سازی شود.

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان به ریاست علی صالحی رئیس کل دادگستری استان و با حضور دیگر اعضا برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این نشست بر رعایت الزامات ایمنی و استاندارد سازی آسانسور ها تأکید کرد و یادآور شد: افزایش حوادث ناشی از عدم ایمنی آسانسورها طی ۱۰ سال اخیر و خسارات جانی و مالی ناشی از آن حکایت از اهمیت این موضوع دارد و لازم است به صورت ویژه راهکارهای فنی برای کاهش این حوادث مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وقوع حوادث و رخدادهای ناگوار غیر قابل پیش بینی هستند، آگاه سازی عمومی و شناسایی شرکت ها و مراکز غیرمجاز نصب و راه اندازی آسانسور با کمک انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی استان هرمزگان را ضروری دانست و ابراز داشت: پلمب این مراکز و برخورد قاطع با تخلفات مهندسین مشاور در پیشگیری از وقوع حوادث و ایمن سازی مؤثر خواهد بود.

علی صالحی همچنین متذکر شد: اداره کل استاندارد هرمزگان باید بر فرآیند استاندارد سازی آسانسورها نظارت داشته باشد و به منظور افزایش ایمنی با بازرسی های منظم توسط کارشناسان مجرب این موضوع را مدیریت نماید.

بستانی

دفاع رئیس انجمن آسانسور از شرکت های معتبر در شورای پیشگیری هرمزگان

▪️اکبر بستانی رئیس انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان با حضور در شورای پیشگیری استان که با حضور رئیس کل دادگستری برگزار شد، ضمن ارائه گزارش عملکرد انجمن، از حقوق و فعالیت شرکت های معتبر دارای مجوز فعال در حوزه آسانسور هرمزگان دفاع کرد.

اکبر بستانی اظهار داشت: طرح شناسایی و شناسنامه دار کردن آسانسور های فعال در هرمزگان به پیشنهاد این انجمن مطرح گردید و امید است که با حمایت سازمان ها و دستگاه های متولی عملیاتی شود.

وی در ادامه افزود: تهیه و تدوین کتاب الزامات ایمنی و استاندارد آسانسور یکی از مهمترین اقدامات انجمن آسانسور در راستای ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ سازی استفاده از آسانسور است که با همت انجمن در دست اقدام قرار دارد.

بستانی در ادامه با اشاره به فعالیت ۴۵ شرکت معتبر در استان بیان داشت: آمادگی داریم مطابق مصوبات جلسات قبلی جهت تشکیل کارگروه تخصصی شناسایی و شناسنامه دار کردن آسانسورهای استان همکاری لازم را داشته باشیم.

رئیس انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی استان هرمزگان همچنین با ارائه پیشنهاد به شهرداری در خصوص الزام به متقاضیان پروانه ساختمانی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت ایمنی آسانسور در مبحث ساختمان بهتر است با معرفی شرکت های معتبر و دارای مجوز از ابتدای طراحی تا پایان کار به صورت نصب لیست و یا درج در پروانه ساختمانی با قید شماره تلفن و آدرس به این مهم کمک کرد.

 

بابک پارسا/////