دست پُر اداره ‌کل بنادر هرمزگان در دور دوم سفر رییس جمهوری/ آغاز عملیات اجرایی اراضی موسوم به ۲۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی در این سفر/ اولویت دولت سیزدهم در توسعه معیشت؛ تقویت اقتصاد مردمی است

“مهدی دوستی” شامگاه چهارشنبه ۱۴ تیرماه در نشستی با “صفایی” مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن قدردانی ازاقدامات عمرانی  سازمان بنادر در جزیره ابوموسی افزود: در سفر رییس جمهوری به استان بخش‌هایی از جمله برج کنترل ترافیک و سازه‌های دریایی این جزیره افتتاح خواهد شد. وی با تاکید بر ضرورت سرعت‌بخشی به آغاز عملیات […]

“مهدی دوستی” شامگاه چهارشنبه ۱۴ تیرماه در نشستی با “صفایی” مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن قدردانی ازاقدامات عمرانی  سازمان بنادر در جزیره ابوموسی افزود: در سفر رییس جمهوری به استان بخش‌هایی از جمله برج کنترل ترافیک و سازه‌های دریایی این جزیره افتتاح خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت‌بخشی به آغاز عملیات اجرایی بندرگاه جدید بندرلنگه، گفت: عملیات احداث این بندر در پس‌کرانه و خشکی باید در سفر رئیس جمهوری آغاز و برای این مهم زمین به اندازه کافی تخصیص پیدا کند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در استان هرمزگان، سازمان بنادر مجموعه سه مارینا در نخل ناخدای بندرعباس، پشت شهر و جزیره هرمز در قالب اکوسیستم کوچک گردشگری ایجاد و تا عید نوروز امسال بخش‌هایی از طرح نخل ناخدا به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته دوستی؛ در این سفر همچنین عملیات اجرایی طرح پرظرفیت اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری بندر شهید رجایی که تمام تعاملات اقتصادی بین‌المللی با همسایگان شمالی و جنوبی در آن دیده شده آغاز می‌شود.

وی  در حوزه بندرگاه سیریک نیز گفت: علاوه بر اینکه کار بندری و سخت‌افزاری این بندر رو به پایان است، اما با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان بنادر و دریانوردی استان در بعد نرم‌افزاری نیز تمام رویه‌های صادرات، واردات، ترانزیت داخلی و خارجی اخذ و ابلاغ شده است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بندر جاسک نیز با سرعت درحال انجام است، خاطرنشان کرد: توسعه این بنادر نشان می‌دهد که دولت به این جمع‌بندی رسیده که اولویت در حوزه اقتصاد مردم‌پایه است بنابراین در سواحل بسترهایی فراهم می‌کند که مردم بتوانند اقتصاد محلی را در استان هرمزگان تقویت کنند.