سه حکم سبز قاضی برای شکارچیان متخلف شهرستان بستک

طی نشست و جلسات با روسای دادگستری و دادستان شهرستانهای استان مبنی ضرورت حفظ محیط زیست ، یک قاضی در شهرستان بستک سه فقره رای سبز صادر کرد به گزارش (صدای گامبرون )  حبیب مسیحی تازیانی مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت : متخلفین شکار وصید در شهرستان بستک به همراه سه خرگوش و […]

طی نشست و جلسات با روسای دادگستری و دادستان شهرستانهای استان مبنی ضرورت حفظ محیط زیست ، یک قاضی در شهرستان بستک سه فقره رای سبز صادر کرد

به گزارش (صدای گامبرون )  حبیب مسیحی تازیانی مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت : متخلفین شکار وصید در شهرستان بستک به همراه سه خرگوش و لاشه ۱۰ قطعه تیهو شکار شده دستگیر و پرونده متخلف به مراجع قضایی ارجاع گردید.
مسیحی اظهار کرد:
پس از بررسی توسط مراجع قضایی رای نهایی صادر شدو قاضی پرونده علاوه بر صدور محکومیت و پرداخت جرائم از سوی دادگاه نیز متخلف مکلف شد طی مدت مشخص زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نسبت به تهیه تصاویر و برشور مربوط به پرنده  تیهو (اهمیت گونه ، تصاویر ، پراکندگی و جمعیت تقریبی ) تهیه نماید و همچنین نسبت به اشاعه فرهنگ زیست محیطی در منطقه و همچنین اطرافیان خود اقدام نماید .
وی افزود :
در دو پرونده دیگر نیز متخلفین مکلف شدند تعدادی آبشخور در زیستگاههای حیات وحش شهرستان با نظر و نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بستک بسازند.
مسیحی تازیانی خاطرنشان کرد:
صدور این حکم سبز را به منزله نگاه صحیح قاضی به حفظ محیط زیست و تعیین مجازات جایگزین حبس دانست و ابراز امیدواری کرد که دستگاه قضائی با صدور احکام سبز، به فرهنگسازی در زمینه محیط زیست  کمک بیشتری نماید .
وی در پایان از حاجی زاده قاضی اجرای احکام کیفری و رییس دادگستری شهرستان بستک ،  قلندری قاضی صادر کننده رای تقدیر و تشکر کرد.